Składniki
6 sztuk
1 sztuka
1 sztuka
1 opakowanie
1 łyżka
1 łyżka
6 sztuk
100 mililitrów
1 szczypta
1 szczypta
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Obrać ziemniaka i ugotować w osolonej wodzie. Cebulę obrać i drobno posiekać. Tuńczyka odcedzić.
Krok 2
Ugotowanego ziemniaka odcedzić i rozgnieść widelcem. Przełożyć do miski. Dodać cebulę, tuńczyka, natkę i kapary. Doprawić pieprzem i wymieszać.
Krok 3
Na dużej patelni rozgrzać ok. 5mm warstwę oleju. W tym czasie rozłożyć arkusz ciasta na blacie, na jednej ćwiartce ułożyć 1/6 farszu, w którym zrobić spory dołek (w zasadzie zrobić wianuszek z farszu). Wbić do niego jajko i łyżką delikatnie rozprowadzić część wylewającego się białka dookoła farszu. Posolić delikatnie i popieprzyć.
Krok 4
Złożyć ciasto niczym naleśniki w chusteczkę, czyli na cztery części i od razu wrzucać na rozgrzany olej. Smażyć 2-3 minuty z każdej strony na złoty kolor. Ciasto trzeba nadziewać dosyć szybko i robić to tuż przed wsadzeniem na patelnię. Po pierwszym jednak już nabierze się wprawy. Końcówka idzie błyskiem... ale dobrze jest mieć przygotowane wybite do miseczki jajko
Krok 5
Gotowe ciasto odsączyć na ręczniku papierowym i podawać - najlepiej gorące. Najlepsze, gdy żółtko pozostaje płynne.
Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
Przepisy w Waszym wykonaniu
średnie
Na zakończenie serii postów dyniowych chciałbym wspomnieć o jej zastosowaniu w świecie słodkości. Dynię z powodzeniem wykorzystuję w różnego rodzaju wypiekach. Dodatek dyni sprawia, że ciasto staje się wilgotne.
Czytaj więcejPrzekąski, malutkie dania na jeden kęs, podajemy na początku uroczystego obiadu lub przyjęcia. Mają pobudzić apetyt, zaintrygować, zachęcić do kolejnych dań.
Czytaj więcej