
Składniki
0.5 sztuki
1 sztuka
3 sztuki
1 sztuka
10 sztuk
null
2 łyżeczki
0.6 szklanki
2 sztuki
3 łyżki
3 łyżki
0.5 szklanki
5 łyżeczek
null
1.5 kilograma
4 sztuki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Karpia spraw i pokrój w dzwonka. Natrzyj sola i odstaw w chłodne miejsce.
Krok 2
Marchewki , pietruszki i selera obierz i włóż razem z porem do płytkiego naczynia, wlej około 2 litrów wody, dodaj pieprz , liść laurowy i ziele angielskie. Ugotuj wywar.
Krok 3
Włóż kawałki karpia razem z głową i ogonem do wywaru, gotuj 12 minut , odwróć rybę i gotuj dalsze 12 minut. Kawałki karpia wyjmij i ułóż na półmisku w całość.
Krok 4
Wywar przecedź i zachowaj.
Krok 5
W rondlu roztop masło z miodem, wsyp rozkruszone pierniczki i wymieszaj. Kiedy masa ściemnieje wlej 2 szklanki wywaru z ryby i sok z cytryny. Wsyp rodzynki i płatki migdałów, przypraw solą i cukrem.
Krok 6
Gotuj 5 minut, polej karpia.

Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Dzisiaj zabieramy się za grillowanie najszlachetniejszych kawałków wołowiny – steków. Jak je przygotować, jak sprawdzić stopień wysmażenia i czym się różni t-bone od rostbefu – o tym przeczytacie w moim nowym wpisie. Po pierwsze – steki grillujemy na dobrze rozgrzanym grillu, bez przykrycia. Wysoka temperatura sprawia, że białko na powierzchni mięsa szybko się ścina i zabezpiecza stek przed utratą soków.
Czytaj więcejW sezonie na świeże warzywa zastanawiacie się, jak przygotować białe szparagi, żeby cieszyć się ich wykwintnym smakiem i luksusowym charakterem? Sprawdźcie, jak przyrządzić białe szparagi, żeby rozpływały się w ustach.
Czytaj więcej