
Składniki
500 gramów
1 sztuka
2 sztuki
1 łyżka
1 litr
200 gramów
500 gramów
2 łyżki
1 łyżka
0.5 łyżeczki
1 łyżka
50 mililitrów
1 szczypta
1 łyżeczka
2 łyżki
2 sztuki
2 sztuki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Cebulę i boczek pokrój w kostkę. Boczek podsmaż na patelni tak, aby wytopił się z niego tłuszcz, następnie dodaj połowę cebuli. Po chwili dodaj odciśniętą kiszoną kapustę, mielony kminek, miód i majeranek. Całość podlej szklanką wody i gotuj, aż kapusta zrobi się miękka, a sos prawie zupełnie odparuje.

Krok 2
Kapustę odstaw do ostygnięcia.

Krok 3
Mięso umyj, oczyść z błon i żył. Pokrój na steki, które rozbij młotkiem kuchennym przez folię spożywczą. Następnie oprósz je Delikatem Knorr, pieprzem i słodką papryką.

Krok 4
Na powierzchnię mięsa nałóż porcję kapusty, mięso zroluj i zepnij wykałaczkami.

Krok 5
Roladki oprósz w mące i obsmaż w garnku. W momencie, gdy mięso nabierze złotawego koloru, dodaj resztę pokrojonej cebuli oraz koncentrat pomidorowy. Całość zalej 700 ml zimnej wody i zagotuj.

Krok 6
Zbierz z powierzchni powstałą pianę, dodaj przyprawy i Kostkę do mięs pieczeniową Knorr. Całość gotuj pod częściowym przykryciem na wolnym ogniu, przez około 30 minut, aż mięso będzie miękkie.

Przepisy w Waszym wykonaniu

średnie
Pełen kosz grzybów leśnych to zdecydowany powód do dumy, jednak po przyniesieniu go do domu, pojawia się pytanie, jak oczyścić grzyby z ziemi, niechcianych liści i igieł? Warto pamiętać, że inaczej będziemy czyścić grzyby do marynowania i gotowania, a inaczej – suszenia i mrożenia. Jak więc oczyścić grzyby leśne? Podpowiadamy!
Czytaj więcejMała, owalna, fioletowa – oto ona, królowa stołu! Śliwka podbiła serca wielu i nie ma się co dziwić. Uwodzi smakiem, kusi kolorem, nęci składnikami odżywczymi. Aż ciężko się jej oprzeć! Daj się ponieść jej urokom i poznaj śliwkę od zupełnie innej strony.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Rolada z szynki z kiszoną kapustą
Mięsna rolada, tradycyjnie kojarzona ze Śląskiem, jest wyjątkowo popularnym daniem, serwowanym w różnych odmianach. Spróbujcie nieco innej wersji, z boczkiem i kapustą kiszoną. Podstawą jest szynka, która gwarantuje kruchość mięsa i łatwe formowanie w tradycyjny wałek. Szynka w kapuście kiszonej to doskonały pomysł na odświeżenie klasycznych przepisów, wzbogaconych o nieco zmienione składniki. Rolada z kapustą kiszoną i szynką jest kwintesencją tradycji połączonej z nowoczesnością.
Dla kogo?
Rolady z szynki i z kapustą kiszoną przypadną do gustu miłośnikom tradycyjnych oraz kruchych mięs, łączących w nadzieniu różnorodne smaki.
Na jaką okazję?
Roladki z szynki z kiszoną kapustą podajcie na rodzinny obiad!
Czy wiesz, że?
Rolady, wywodzące się ze Śląska, przygotowywane są tradycyjnie z wołowiny. Nadzienie obowiązkowo zawiera ogórek kiszony, musztardę i cebulę. Danie, z aromatycznym sosem, serwowane jest zwykle w towarzystwie modrej kapusty, podawanej na ciepło.
Dla urozmaicenia:
Do rolad mięsnych możesz podać gotowane ziemniaki lub ulubioną kaszę. Nie zapomnij o obfitym polaniu dodatków sosem.