Składniki
30 gramów
200 gramów
1 sztuka
1 sztuka
1 sztuka
1 sztuka
1 szczypta
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Włóż do garnka umyte, obrane warzywa. Gotuj na małym ogniu ok godziny. Przecedź.
Krok 2
Namocz grzyby przez około godzinę w wodzie, następnie pokrój na mniejsze kawałki i dodaj do wywaru. Gotuj ok 40 minut. Osobno ugotuj w osolonej wodzie makaron.
Krok 3
Dodaj do gotowego wywaru zupę grzybową Knorr, zagotuj., wymieszaj. Przed podaniem dopraw do smaku pieprzem. Podaj z makaronem.
Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Zupa grzybowa Ulubione Smaki Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuPodobne przepisy
Jeszcze kilka lat temu sushi uznawano za egzotyczny przysmak, którego w Polsce skosztować można było tylko w nielicznych restauracjach, specjalizujących się w tej japońskiej potrawie. Z biegiem czasu lokali z sushi pojawiało się coraz więcej, w tym momencie serwowane bywa w licznych food truckach, a apetyczne rolki można zjeść nawet w biegu.
Czytaj więcejNuggetsy to pyszne chrupiące kąski, które w szybki sposób można przygotować w domu. Najlepiej smakują w towarzystwie aromatycznych sosów i frytek. Jesteście ciekawi, jak zrobić domowe nuggetsy? Koniecznie zostańcie z nami i poznajcie kilka wskazówek, które pozwolą Wam cieszyć się smakiem nuggetsów w pysznej panierce.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Zupa wigilijna grzybowa
Jedną z potraw, która najczęściej pojawia się na świątecznym stole, jest zupa wigilijna grzybowa. Przygotowuje się ją z włoszczyzny (marchew, seler, pietruszka, por) oraz suszonych leśnych grzybów, które nadają daniu wyrazisty smak. Należy pamiętać, aby odpowiednio wcześniej je namoczyć. Potrawa będzie równie smaczna, jeśli przyrządzisz ją z grzybów mrożonych. Nazywana powszechnie barszczem grzybowym podawana jest z makaronem różnego rodzaju, ale też często z ziemniakami lub lanymi kluskami. Serwuje się ją również z kaszą, np. jaglaną albo jęczmienną. Dobrze komponuje się także z wieloma przyprawami: tymiankiem, rozmarynem czy majerankiem. Jeśli lubisz zabielane zupy, podaj ją z kleksem śmietany ozdobionym kilkoma gałązkami lubczyku lub natką pietruszki. Zupa grzybowa będzie też dobrą propozycją na codzienny obiad. Z pajdą wiejskiego chleba lub pasztecikiem z pieczarkami sprawdzi się również jako ciepła kolacja. Zapoznaj się z przepisem na zupę z suszonych grzybów. Przyrządzaj ją nie tylko w święta.