Wigilijna zupa grzybowa przepis – Zobacz na przepisy.pl pixel

Wigilijna zupa grzybowa

Autor: przepisy.pl

ratingratingratingratingrating

15

444 os.
cookedstopień trudności

łatwe

czas przygotowania
60 min.
ilość porcji
2 os.
Drukuj

286 osób wydrukowało

Pobierz pdf

304 osoby zapisały

Udostępnij

Składniki

80 gramów

150 gramów

2 sztuki

1 sztuka

1 sztuka

1 sztuka

3 sztuki

Przygotowanie krok po kroku

Krok 1

Grzyby zalej wodą i mocz przez całą noc. Następnie gotuj około 20 minut na małym ogniu.

Wigilijna zupa grzybowa - Krok 1

Krok 2

Warzywa obierz, umyj, pokrój i dodaj do gotujących się grzybów. Wrzuć kostkę bulionową Knorr i dodaj liść laurowy, ewentualnie dopraw do smaku.

Wigilijna zupa grzybowa - Krok 2

Krok 3

Pod koniec gotowania wrzuć prawdziwki. Gotuj, do momentu kiedy warzywa zmiękną. Przecedź przez sitko.

Wigilijna zupa grzybowa - Krok 3

Krok 4

Grzyby suszone pokrój w mniejsze kawałki. Prawdziwki dodaj w całości lub pokrój na mniejsze porcje. Dodaj do zupy.

Wigilijna zupa grzybowa - Krok 4
przepisy.pl

Dobra rada:

Możesz podawać z łazankami lub makaronem.

0

Opinie o przepisie

Przepisy w Waszym wykonaniu

  • Wigilijna zupa grzybowa - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 1
  • Wigilijna zupa grzybowa - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 2
  • Wigilijna zupa grzybowa - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 3
  • Wigilijna zupa grzybowa - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 4
  • Wigilijna zupa grzybowa - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 5
  • Wigilijna zupa grzybowa - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 6
  • Wigilijna zupa grzybowa - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 7
  • Wigilijna zupa grzybowa - zdjęcie użytkownika - zaślepka
>
<

Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.

Czytaj więcej

Dobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.

Czytaj więcej

przepisy.pl - Wigilijna zupa grzybowaWigilijna zupa grzybowa

Trudno sobie wyobrazić świąteczną kolację bez potrawy, takiej jak zupa grzybowa wigilijna. Zaraz obok barszczu czerwonego, karpia i pierogów, jest najchętniej przygotowywanym daniem podczas świąt Bożego Narodzenia. Według wielu najlepsza jest zupa grzybowa wigilijna babci, wykonywana według tradycyjnych przepisów – pełna smaku i aromatu. Do jej przyrządzenia możesz wykorzystać zarówno suszone, jak i świeże grzyby, np. prawdziwki, kurki lub podgrzybki. Pokrojone i moczone przez całą noc grzyby należy wrzucić do garnka i gotować około 20 minut, a następnie dodać obrane i pokrojone warzywa (m.in. marchewkę, pietruszkę oraz seler). Całość gotujemy do momentu, aż warzywa zmiękną. Na koniec doprawiamy całość do smaku i wigilijna zupa grzybowa gotowa! Serwuj ją w głębokich talerzach, udekorowaną łyżką gęstej, kwaśniej śmietany, która ciekawie urozmaici smak.

Dla kogo?

Zupa grzybowa wigilijna z suszonych grzybów z pewnością podbije kubki smakowe osób, które lubią tradycyjne polskie smaki i leśne grzyby.

Na jaką okazję?

Wigilijna zupa grzybowa, jak sama nazwa wskazuje, doskonale sprawdzi się na świątecznym stole wśród innych wyśmienitych potraw. Zupa grzybowa to też świetne danie jesienne, kiedy w lasach możemy własnoręcznie nazbierać świeże grzyby.

Czy wiesz, że…?

Zupa grzybowa wigilijna smakuje doskonale solo, jak i z różnymi dodatkami, na przykład łazankami, makaronem lub uszkami.

Dla urozmaicenia

Żeby podkręcić smak zupy, dodaj ulubione przyprawy. Wrzuć kostkę bulionową oraz kilka liści laurowych, a potem dopraw ją aromatycznymi ziołami i przyprawami, takimi jak: koperek, natka pietruszki, świeżo zmielony pieprz czy ziele angielskie (możesz także dodać do niej łyżeczkę gorczycy czy szczyptę cynamonu).