Składniki
80 gramów
150 gramów
2 sztuki
1 sztuka
1 sztuka
1 sztuka
3 sztuki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Grzyby zalej wodą i mocz przez całą noc. Następnie gotuj około 20 minut na małym ogniu.
Krok 2
Warzywa obierz, umyj, pokrój i dodaj do gotujących się grzybów. Wrzuć kostkę bulionową Knorr i dodaj liść laurowy, ewentualnie dopraw do smaku.
Krok 3
Pod koniec gotowania wrzuć prawdziwki. Gotuj, do momentu kiedy warzywa zmiękną. Przecedź przez sitko.
Krok 4
Grzyby suszone pokrój w mniejsze kawałki. Prawdziwki dodaj w całości lub pokrój na mniejsze porcje. Dodaj do zupy.
Dobra rada:
Możesz podawać z łazankami lub makaronem.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Kontynuując serię blogową o szybkich daniach, dziś chciałbym poruszyć temat sałatek. To także bardzo dobre rozwiązanie, gdy czasu jest mało. Gdy mam upieczoną lub usmażoną pierś kurczaka albo po prostu to, co zostało z niedzielnego pieczonego kurczaka zazwyczaj decyduję się na...
Czytaj więcejCiągłe życie w pośpiechu sprawia, że nie masz na nic czasu? Lubisz gotować, ale zbyt długotrwałe i pracochłonne przyrządzanie potraw gasi cały Twój zapał? Najwyższy czas to zmienić.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Wigilijna zupa grzybowa
Trudno sobie wyobrazić wigilijną kolację bez zupy grzybowej. Oprócz barszczu czerwonego, karpia i pierogów, jest najchętniej przygotowywaną potrawą podczas świąt Bożego Narodzenia. Do jej przyrządzenia wykorzystasz zarówno suszone, jak i świeże grzyby, np. prawdziwki, kurki lub podgrzybki. Do gotujących się grzybów dodaj obrane i pokrojone warzywa (m.in. marchewkę, pietruszkę oraz seler). Następnie wrzuć kostkę bulionową oraz kilka liści laurowych. Jeśli chcesz jeszcze bardziej podkreślić smak zupy, dopraw ją aromatycznymi ziołami i przyprawami, takimi jak: koperek, natka pietruszki, świeżo zmielony pieprz czy ziele angielskie (możesz także dodać do niej łyżeczkę gorczycy czy szczyptę cynamonu). Całość gotuj do momentu, aż warzywa zmiękną. Gotowe danie udekoruj łyżką gęstej śmietany oraz gałązką tymianku. Wigilijną zupę grzybową możesz podawać solo lub z dodatkami, na przykład łazankami, makaronem lub uszkami. Pobierz listę potrzebnych składników i przygotuj doskonałą w smaku zupę grzybową.