
Składniki
1 kilogram
750 gramów
750 gramów
1 sztuka
500 gramów
40 gramów
4 sztuki
8 sztuk
4 sztuki
2 szczypty
1 sztuka
100 mililitrów
3 litry
2 łyżeczki
2 sztuki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Kapustę kiszoną zalewamy wodą i gotujemy ok. 50 minut razem z łopatką wieprzową (w całości), boczkiem wędzonym (w całości), zielem angielskim, listkami laurowymi, jałowcem oraz grzybami.
Krok 2
Dokładamy poszatkowaną świeżą kapustę oraz pokrojoną i podsmażoną kiełbasę. Mięsa wyjmujemy i kroimy po ostudzeniu. Dodajemy do bigosu. Całość gotujemy jeszcze 40 minut.
Krok 3
Pod koniec gotowania dodajemy Delikat Knorr oraz 2 mini kostki Knorr Smażona Cebula, a także wino czerwone i koncentrat pomidorowy. Dokładnie mieszamy i gotujemy jeszcze około 15 minut.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Delikat przyprawa uniwersalna Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuPodobne przepisy
Przygotowania do Świąt Wielkanocnych zawsze są świetną okazją dla wszystkich kucharzy, żeby się wykazać. Oto czas powrotu do tradycyjnych receptur – w końcu niektóre z potraw jadane są wyłącznie raz w roku właśnie przy tej okazji.
Czytaj więcejŻurek to aromatyczna zupa, której sekret smaku tkwi w zastosowanych przyprawach. Mogą być różne inne w zależności od tego, jaki rodzaj żuru zamierzamy przygotować. Podpowiadamy, jak doprawić żurek, aby był jak najsmaczniejszy.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Bigos świąteczny
Ilu kucharzy i kucharek, tyle sposobów na przyrządzenie bigosu. Jeśli jeszcze nie masz swojego ulubionego przepisu, skorzystaj z tej propozycji na bigos świąteczny. Przygotujesz go z dwóch rodzajów kapusty – świeżej oraz kiszonej. Dodatek tej drugiej sprawi, że danie będzie bardziej wyraziste w smaku. Oczywiście w bigosie nie może zabraknąć mięsa, więc zaopatrz się w łopatkę wieprzową, wędzony boczek oraz kiełbasę zwyczajną lub myśliwską, pokrojoną w plasterki i podsmażoną. Kapustę i mięso zalej wodą i gotuj w dużym garnku z przyprawami, takimi jak: liść laurowy, ziele angielskie, jagody jałowca oraz ziarnka czarnego pieprzu. Dorzuć do bigosu także suszone grzyby, np. borowiki lub podgrzybki, a będzie intensywnie pachnieć. Żeby bigos uzyskał swój charakterystyczny kolor oraz bardziej intensywny smak, pod koniec gotowania dodaj do niego koncentrat pomidorowy oraz pół szklanki wytrawnego czerwonego wina. Bigos świąteczny podawaj na gorąco z ugotowanymi ziemniakami lub kromką pieczywa. Smacznego!