Składniki
1 kilogram
1 sztuka
3 łyżki
0.33 szklanki
2 sztuki
2 sztuki
1 sztuka
5 sztuk
0.5 łyżeczki
1 sztuka
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Śliwki i grzyby zalej 1/2 litra wody i mocz godzinę. Odcedź, wodę zachowaj a namoczone składniki pokrój w paski. Kapustę przesiekaj, przełóż do garnka. Dodaj ziele angielskie, liście laurowe, grzyby, śliwki i obrane, starte jabłko. Wlej wodę z moczenia grzybów i duś na malutkim ogniu godzinę.
Krok 2
Cebulę obierz, przesmaż do lekkiego zrumienienia na oleju, przełóż do kapusty. Wlej buliony rozpuszczone w 1 szkl. gorącej wody i duś wszystko następną godzinę. Dopraw pieprzem ziołowym.
Krok 3
Zdejmij z ognia i zostaw kapustę na 24 godziny a potem ponownie podgrzej u duś 30 minut. Tak zrób jeszcze 2 razy.
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Zimowe lody topnieją w jednym szczególnym dniu. 14 lutego obchodzimy święto miłości czyli Walentynki. W ten dzień okazujemy miłość i przyjaźń naszym najbliższym, w ten dzień celebrujemy to co nas łączy i to co w nas najlepsze.
Czytaj więcejDelikatne, puszyste pączki. Z jednej strony proste w przygotowaniu, z drugiej – wymagające uwagi. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić dobre pączki, pamiętaj o kilku radach, dzięki którym zawsze wyjdą doskonałe, a ich brzegi zwieńczy złota obwódka.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Kapusta z grzybami
Delikatnie kwaśna, mocno grzybowa i aromatyczna kapusta z grzybami może być samodzielnym daniem, ale sprawdzi się również jako dodatek do obiadu albo smaczny farsz – do pierogów, krokietów, ciasta francuskiego. Kremowa z Twoimi ulubionymi przyprawami (oprócz proponowanych możesz dodać np. kminek, majeranek), jabłkiem i suszonymi śliwkami stanowi obowiązkowy element świątecznego menu, ale i pyszną potrawę, którą serwować można cały rok. Po przygotowaniu kapustę powinno się odstawić przynajmniej na jeden dzień, w ten sposób nabierze wyrazistości. Podgrzewanie także wzmocni jej smak. Grzyby i śliwki trzeba odpowiednio wcześniej włożyć do wody, aby moczyły się przez co najmniej godzinę. Wywaru, który powstanie w ten sposób, nie wylewaj, będzie potrzebny podczas gotowania całości. Kapustę, poza wigilijnym stołem, możesz podać np. z kaszą pęczak, gryczaną, z ciecierzycą lub soczewicą. Zamieni się wtedy w samodzielne danie, które sprawdzi się jako obiad lub ciepła kolacja. Będzie bardzo smaczne również z kromką wiejskiego chleba. Udekoruj kapustę natką pietruszki i odrobiną startej na małych oczkach marchewki. Wykorzystaj nasz przepis i podawaj ją tak, jak lubisz!