Składniki
1 szczypta
1 szczypta
1 szczypta
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
LASAGNE Z RICOTTĄ to danie dla osób romantycznych, miłych i z natury łagodnych. Pachnie gałką, jest kremowe i bardzo delikatne. Dodaję do niego jeszcze mój ulubiony parmezan i gorgonzolę. Żadnego czosnku czy intensywnie pachnących przypraw, aby nie zgubić smaku serów.
Krok 2
Płaty makaronowe blanszuj po 3-4 minuty we wrzącej wodzie, w której rozpuściłeś kostkę bulionową. Gotowe płaty wyjmuj szczypcami, wkładaj do wody z lodem, wyjmuj i układaj w jednej warstwie na papierowym ręczniku. Zrób beszamel: w rondlu stop masło, oprósz mąką, smaż 2 minuty, cały czas mieszając trzepaczką. Powoli wlewaj mleko, nie przerywając mieszania. Gotuj, aż beszamel zacznie bulgotać. Przypraw solą, pieprzem i gałką. Przygotuj nadzienie: powyrywaj twarde rdzenie z listków szpinaku. Szpinak wrzuć do wrzącej, osolonej wody i blanszuj 2-3 minuty. Potem osącz, mocno odciśnij w ściereczce lub w rękach i posiekaj. Wymieszaj gorgonzolę z ricottą, orzeszkami pinii i szpinakiem. Rozpocznij składanie lasagne: na dno formy wlej trochę beszamelu, na to połóż płaty makaronu i mokrą łyżką rozprowadź trochę masy szpinakowej. Na to ponownie beszamel, makaron, znowu masa, beszamel, makaron itd. Wierzch posyp parmezanem. Wstaw gotowe lasagne do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni (z włączonym termoobiegiem), piecz 20-30 minut.
Dobra rada:
Szpinak może towarzyszyć ci w posiłkach przez cały dzień – w kanapce na śniadanie, sałatce do obiadu czy z makaronem na wykwintną kolację!
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcej