Składniki
8 sztuk
3 sztuki
6 sztuk
200 gramów
100 gramów
1 sztuka
2 sztuki
3 sztuki
4 sztuki
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Do garnka wlewam 3 litry wody dodaje pokrojone w kostkę ziemniaki. Marchew obieram i trę na tarce dodaje włoszczyznę czyli seler w całości ( połówka ) i por w całości potem to wyciągnę.
Krok 2
Dodaję listek laurowy i ziele angielskie. Wkładam udko z kurczaka gotuje na małym ogniu.Biorę w palce przyprawę w Mini kostkach Pietruszka Knorr i kruszę do zupy . Kiedy się już trochę podgotuje zupa dodaje rosół z kury Knorr.
Krok 3
Ogórki trę na tarce dodaje je 30 minut przed końcem gotowania zupy . Potem podaje na gorąco
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Ogórkowa
Zupa ogórkowa sprawdza się jako pyszne danie zimą i latem. Możesz podawać ją na gorąco ze świeżym pieczywem, grzankami czosnkowymi czy w chlebie. Tak zaserwowana z pewnością skusi wyglądem. Na lato polecamy wersję nieco wystudzoną, która na pewno nie straci swojego wyjątkowego smaku. Podstawą zupy jest wywar warzywny lub mięsny. Obydwa z łatwością przygotujesz samodzielnie. Wystarczy wykorzystać na przykład: udko z kurczaka lub kawałek wołowiny oraz świeżą włoszczyznę: selera, pora, marchewkę i pietruszkę. Ugotowane w całości dadzą bardzo wyrazisty bulion. Później z warzyw możesz przyrządzić sałatkę lub pokroić je w kostkę i dodać do zupy ogórkowej. Udko z kurczaka świetnie sprawdzi się też jako mięsna przekąska czy element drugiego dania. Jeśli chcesz urozmaicić wygląd potrawy, zetrzyj marchewkę na grubych oczkach. Ziemniaki sprawią, że zupa stanie się gęstsza. Jeśli wolisz, zastąp je ryżem. Nie zapomnij o kwaśnych ogórkach kiszonych. Żeby nie straciły swojego wyraźnego smaku, dodaj je pod koniec gotowania. Przypraw według gustu. Polecamy: koperek, lubczyk i pietruszkę.