
Składniki
4 sztuki
8 plastrów
8 plastrów
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Ziemniaki obieram, przekrawam wzdłuż na pół (lub na grube plastry) i wkładam do wrzątku na 8-10 minut. Następnie wyjmuję je, osączam i układam na blaszce do pieczenia wyłożonej papierem.
Krok 2
Kawałki ziemniaków nakłuwam widelcem, posypuję rozkruszoną kostką czosnkową i przykrywam kawałkami sera pleśniowego i boczku.
Krok 3
Blaszkę wstawiam do piecyka rozgrzanego do 180 st. C i zapiekam 20 minut. Na ostatnie 3 minuty włączam termoobieg. Smacznego!
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Przyprawa w Mini kostkach Czosnek Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuNie wiesz, z czym jeść bób? Możliwości jest wiele. Warto z nich korzystać, bo młody bób to prawdziwy przysmak. Bez względu czy podacie go w sałatce czy wykorzystacie do ugotowania zupy, nie pożałujecie decyzji o włożeniu go do sklepowego koszyka. Zacznijmy jednak od postaw. Ustalmy, jak jeść bób oraz jak go podawać. Ze skórką czy bez? W jakiej wersji smakuje lepiej?
Czytaj więcejRobienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku. Unikniecie dużego zamieszania w kuchni, które często łączy się z pasteryzacją na mokro. Przedstawiamy kilka wskazówek, które wyjaśnią, na czym dokładnie polega wekowanie w piekarniku i czym charakteryzuje się pasteryzacja na sucho.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Pieczone ziemniaczki
Pieczone ziemniaczki z boczkiem i rozpuszczonym serem to świetna propozycja na kolację, dodatek do dania głównego lub przekąskę na przyjęciu. To bardzo proste i szybkie w przygotowaniu danie, a z pewnością zasmakuje gościom lub domownikom. Ziemniaki przed włożeniem do piekarnika najpierw warto nieco podgotować – dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie będą surowe w środku po wyjęciu z piekarnika. Możesz spróbować nie obierać ziemniaków, tylko ugotować je w mundurkach – skórka będzie wtedy przyjemnie chrupiąca po upieczeniu. Pamiętaj jednak, żeby przedtem bardzo dokładnie umyć ziemniaki. Boczek będzie w tej potrawie świetnym dodatkiem, ale jeśli za nim nie przepadasz, użyj innego mięsa – kawałki wieprzowiny lub wołowiny będą smakowały równie dobrze. Całość możesz przed podaniem okrasić zeszkloną cebulką, co nada potrawie bardziej intensywnego smaku. Nie zaszkodzi także szczypta świeżych ziół, chociażby pietruszki. Ziemniaki podawaj na gorąco w towarzystwie sosu, na przykład czosnkowego, paprykowego lub pomidorowego.