Składniki
1 gram
1 gram
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Myjemy i obieramy jabłka. Następnie kroimy na kilka równych części. Przechodzimy do zagotowaniu ryżu. Zarówno ryż, jak i jabłka wkładamy do naczynia żaroodpornego. Na początek nakładamy ryż, a następnie formujemy miejsce na jabłka. Sami decydujemy czy nasza potrawa będzie bardziej słodka czy kwaśna. Jabłka same puszczą sok, dlatego niepotrzebny jest inny sos do dania. Z jabłek wyjmijmy wszystkie pestki, bo potrawa nie będzie wyglądać estetycznie. Potrawa powinna gotować się tak długo, aż jabłka nabiorą rumieńców.
Krok 2
Ryż jest starodawnym składnikiem, wywodzącym się z kuchni orientalnych, natomiast jabłka pochodzą z naszej rodzimej Polskiej kuchni i są z nami setki lat. Jest to idealne połączenie dwóch odmiennych kuchni na bazie uzupełniania się.
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcej