Składniki
10 łyżek
1 sztuka
100 mililitrów
5 sztuk
2 łyżki
2 łyżki
1 łyżka
0.5 łyżeczki
1 łyżeczka
2 łyżki
1 szklanka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
W małym rondelku z cukru zrób karmel.
Krok 2
Wlej szklankę wody, następnie dodaj Sos do pieczeni ciemny Knorr . Zagotuj, aż całość dokładnie się rozpuści.
Krok 3
Dodaj teraz przecier pomidorowy, ketchup, sos sojowy, curry oraz whisky. Ponownie zagotuj dokładnie mieszając. Potem przestań podgrzewać.
Krok 4
No końcu dopraw sos pieprzem, posiekaną bazylią oraz octem. Dokładnie wymieszaj. Podawaj na ciepło lub zimno. Możesz również używać jako marynaty.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Podobne przepisy
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Sos Barbecue
Sos barbecue (nazywany także BBQ) stworzony został jako dodatek do potraw z grilla. Najczęściej stosuje się go podczas przyrządzania dań z kurczaka, wieprzowiny oraz żeberek wołowych. Sos barbecue łączyć może w sobie składniki pikantne, słodkie oraz kwaśne lub zawierać tylko jeden z nich. W jego składzie najczęściej spotkać można ocet, cukier, przecier pomidorowy oraz różnego rodzaju przyprawy, jak chili czy słodka papryka. Każdy z regionów świata posiada swój własny przepis na sos barbecue. Przykładowo, w krajach azjatyckich przygotowuje się go na bazie keczupu oraz syropu zbożowego, a w południowych regionach Stanów Zjednoczonych – musztardy. Dokładne pochodzenie sosu barbecue nie jest znane. Jedna z teorii mówi, że po raz pierwszy został on przygotowany podczas powstawania kolonii amerykańskich w XVII wieku. Twórcami jego debiutanckiej, gotowej wersji była firma Louis Mall, która wypuściła go na rynek w roku 1926. Jako produkt powszechnie dostępny, sos barbecue pojawił się jednak dopiero w 1948 roku, kiedy rozpoczęto jego masową produkcję.