Składniki
600 gramów
1 sztuka
1 sztuka
1 sztuka
1 sztuka
3 sztuki
2 łyżki
0.5 łyżki
0.5 łyżki
1 łyżeczka
1 łyżka
600 mililitrów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Mięso pokrój w grubą kostkę. Podobnie pokrój cebulę, paprykę oraz ziemniaki.
Krok 2
Przesmaż cebulę ze słodką papryką. Następnie dodaj mięso, koncentrat pomidorowy i smaż chwilę na mocnym ogniu. Oprósz mąką.
Krok 3
Mięso zalej 600 mililitrami wody, dodaj Sos do pieczeni ciemny Knorr, która podkreśli smak potrawy i zagotuj. Zmniejsz ogień i duś do miękkości (uzupełniając ewentualnie płyn).
Krok 4
Po tym czasie dodaj pozostałe składniki i gotuj do momentu, gdy będą miękkie. Dopraw majerankiem i ostrą papryką. Podawaj z pieczywem lub kaszą.
Dobra rada:
Jeśli lubisz ostre potrawy, możesz dodać więcej ostrej papryki.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Dobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste...
Czytaj więcejSuszone grzyby są dobrze wszystkim znanym przysmakiem, który często pojawia się w naszych jadłospisach. Nie wyobrażamy sobie aromatycznych zup, sosów oraz pierogów bez tych leśnych specjałów. Aby grzyby suszone nadawały się do spożycia i zachwycały smakiem, warto zgłębić wiedzę na temat moczenia ich w wodzie i mleku. Jak to zrobić?
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Gulasz węgierski
Kociołek rozmaitości pod węgierską flagą musi zawierać wyśmienite, długo duszone mięso, aksamitny sos i mnóstwo papryki – słodkiej, ostrej, kolorowej! Tak w skrócie można podsumować przepis na idealny gulasz węgierski, który od dawna robi furorę w polskich domach. Przepis na gulasz po węgiersku powinien znaleźć się w repertuarze każdego szefa kuchni.
Dla kogo? Do zrobienia gulaszu po węgiersku proponujemy wykorzystać piękną sztukę wołowiny, kilka rodzajów papryki słodkiej, odrobinę chili i całą masę przypraw, takich jak liście laurowe, ziele angielskie i suszony, bardzo aromatyczny, majeranek. Tego ostatniego nie żałuj, gdy przygotowujesz gulasz węgierski – musi być go czuć i widać. Gulasz po węgiersku zadowoli wszystkich fanów aromatycznych potraw, w których przenikają się różnorodne smaki.
Na jaką okazję? Obiad dla całej rodziny gotowy w zaledwie godzinę. Wypróbuj nasz przepis na gulasz węgierski z papryką, a zyskasz pomysł na bardzo uniwersalne danie jednogarnkowe. Gulasz po węgiersku podasz również podczas świątecznego spotkania w dużym gronie gości.
Czy wiesz, że? Na Węgrzech gulasz podaje się z kluseczkami z lanego ciasta, w Polsce najchętniej jest jadany jako gulasz wołowy z ziemniakami. W tym przepisie ziemniaki są już w gulaszu, więc danie jest jeszcze prostsze i szybsze.
Dla urozmaicenia: Do przepisu na gulasz po węgiersku możesz także dorzucić ulubione grzyby, cukinię lub marchew. Całość niech dusi się w sokach własnych i wodzie z koncentratem pomidorowym, dzięki czemu wszystkie składniki gulaszu węgierskiego zyskają czas, by połączyć się w niezrównany specjał.