Składniki
150 gramów
150 gramów
1 sztuka
2 łyżki
1 szczypta
150 mililitrów
50 gramów
2 sztuki
1 sztuka
1 łyżeczka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Makaron ugotować w wodzie z kostką Rosołu z kury Knorr. Odcedzić, odstawić w ciepłe miejsce.
Krok 2
Grzyby pokroić, cebulę drobno posiekać. na patelni rozgrzać masło, dodać grzyby i cebule, doprawić pieprzem, przyprawą delikat i smażyć aż si zrumienią.
Krok 3
Podlać śmietanką, dodać tymianek, ser wymieszać, podgrzewać razem aż ser sie rozpuści.
Krok 4
Na talerz wyłożyć porcje makaronu, polać sosem, posypać startym twardym serem.
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejInne przepisy
Bucatini z sosem grzybowo-serowym
Makaron bucatini swoją nazwę zawdzięcza dziurce, która przechodzi przez jego środek – słowo „buco” w języku włoskim oznacza bowiem „dziurę”. To długi makaron, kształtem przypominający spaghetti, bardzo popularny w niektórych rejonach Włoch – przede wszystkim w ich stolicy i na Sycylii. Dobrze komponuje się z różnymi sosami, które dzięki fakturze tego makaronu, mogą wnikać w jego głąb. Świetną propozycją w sezonie grzybobrania jest sos grzybowo-serowy. Do jego wykorzystania potrzebne są często spotykane w polskich lasach grzyby: maślaki i kozaki – nie trzeba więc być doświadczonym grzybiarzem, aby je zdobyć. W połączeniu z wysokoprocentową śmietaną i serem typu gorgonzola tworzą aksamitny, gęsty sos. Smaku dodają mu cebula i tymianek. W połączeniu z makaronem bucatini tworzy fantastyczne połączenie, które zadowoli niejedno podniebienie. Jeśli jesteś fanem grzybów leśnych, nie zwlekaj z ich zdobyciem i koniecznie wypróbuj ten przepis!