Składniki
2 dekagramy
1 sztuka
1 sztuka
2 sztuki
3 sztuki
1 łyżka
4 łyżki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Dzień wcześniej grzybki dokładnie umyj, zalej przegotowaną wodą i zostaw na noc.
Krok 2
Następnego dnia, dodaj przyprawy, uzupełnij płyn do sześciu szklanek i dodaj startą marchew. Gotuj na małym ogniu do miękkości.
Krok 3
Zmieszaną ze śmietaną mąkę, dodaj do zupy i podgrzewaj na małym ogniu stale mieszając, nie dopuszczając do zagotowania do chwili, gdy zupa zgęstnieje.
Krok 4
Spróbuj potrawy, ewentualnie dopraw.
Dobra rada:
Tradycyjnie grzybionkę podaje się z chlebem. We współczesnej wersji można dodać także jedną łyżkę przyprawy warzywnej, a przed podaniem posypać posiekaną pietruszką lub koperkiem. Grzyby można pokroić w cienkie paseczki – zupa będzie prezentować się bardzo elegancko.
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
RGęsina to mięso, które świetnie pasuje do kuchni polskiej, ponieważ możecie ją łączyć z owocami, warzywami i ziołami na wiele różnych sposobów. Pieczone gęsie udka to doskonały pomysł na uroczysty obiad lub kolację, ale pod warunkiem, że mięso po wyjęciu z piekarnika będzie soczyste i pełne smaku.
Czytaj więcejJesteście znudzeni tradycyjną panierką z bułki tartej, ale nie wyobrażacie sobie ulubionych kotletów bez złocistej otoczki? Panierka panko to strzał w dziesiątkę! Mimo że wywodzi się z kuchni japońskiej i jest powszechnie używana w azjatyckich specjałach, na polskich stołach sprawdzi się celująco.
Czytaj więcej