Kapusta z grzybami w karnawale przepis – Zobacz na przepisy.pl pixel

Kapusta z grzybami w karnawale

Autor: Grażyna Molak

ratingratingratingratingrating

1

4 os.
cookedstopień trudności

średnie

czas przygotowania
90 min.
ilość porcji
8 os.
Drukuj

44 osoby wydrukowały

Pobierz pdf

19 osób zapisało

Udostępnij

Składniki

0.25 szklanki

1 szczypta

1 łyżeczka

1 kilogram

1 sztuka

10 dekagramów

Przygotowanie krok po kroku

Krok 1

Grzyby zalać szklanką wody i zostawić namoczone na godzinę . Ugotować w wodzie w której się moczyły . Odcedzić zachowując wywar z gotowania .

Krok 2

Kiszoną kapustę trzeba przed obgotowaniem sprawdzić na ile jest kwaśna . Jeśli zachodzi taka potrzeba przepłukać. Zalać wodą tak by ją zakrywała i gotować godzinę . Odcedzić pozostawiając ok. 1 szklanki wywaru .

Krok 3

Pokroić w paseczki odcedzone grzyby . Do kapusty wlać olej i wywar z grzybów . Wrzucić kostkę Bulionu grzybowego i miód . Dobrze wymieszać. Dusić na małym gazie 2 godziny . Wystudzić . Ponownie dusić godzinę ( może to być następnego dnia . Doprawić do smaku pieprzem mielonym i Delikatem . Z kapusty powinien odparować prawie cały płyn .

Krok 4

Taką kapustę podajemy nie tylko na Wigilię ale również jako alternatywę ciężkiego bigosu z pieczonymi mięsami ( albo pieczoną białą kiełbasą ) w karnawale . Można jej też używać jako farsz do pierogów lub krokietów .

0

Opinie o przepisie

Przepisy w Waszym wykonaniu

  • Kapusta z grzybami w karnawale   - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 1
  • Kapusta z grzybami w karnawale   - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 2
  • Kapusta z grzybami w karnawale   - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 3
  • Kapusta z grzybami w karnawale   - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 4
  • Kapusta z grzybami w karnawale   - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 5
  • Kapusta z grzybami w karnawale   - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 6
  • Kapusta z grzybami w karnawale   - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 7
  • Kapusta z grzybami w karnawale   - zdjęcie użytkownika - zaślepka
>
<

Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.

Czytaj więcej

Dobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.

Czytaj więcej