Składniki
1 kilogram
150 gramów
1 sztuka
50 gramów
1 sztuka
2 sztuki
0.5 łyżeczki
3 sztuki
5 sztuk
50 mililitrów
50 mililitrów
1 łyżka
2 sztuki
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
W odpowiednim garnku na oleju rzepakowym podsmaż posiekany czosnek, pokrojoną w kostkę cebulę i startą marchewkę, dodaj poszatkowaną i przepłukaną w wodzie kiszoną kapustę. Wszystko razem smaż chwilę.
Krok 2
Dodaj przyprawy: liść laurowy, ziele angielskie, pieprz, zmielony kminek, a także kostkę Bulionu na włoszczyźnie Knorr, która nada daniu pełen smak. Dorzuć grzyby i groch, a całość zalej 2 litrami wody. Gotuj powoli, aż woda prawie zupełnie odparuje, a groch i kapusta staną się miękkie. Na koniec dopraw kapustę olejem lnianym i majerankiem do smaku.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Dobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste...
Czytaj więcejSuszone grzyby są dobrze wszystkim znanym przysmakiem, który często pojawia się w naszych jadłospisach. Nie wyobrażamy sobie aromatycznych zup, sosów oraz pierogów bez tych leśnych specjałów. Aby grzyby suszone nadawały się do spożycia i zachwycały smakiem, warto zgłębić wiedzę na temat moczenia ich w wodzie i mleku. Jak to zrobić?
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Kapusta wigilijna z grzybami i grochem
Komponując wigilijne menu, pamiętaj o daniu, takim jak kapusta z grzybami. Przepis babci jest prosty w przygotowaniu, a wiele osób twierdzi, że jest też najlepszy, ponieważ wykonuje się go według tradycyjnych, sprawdzonych receptur. Wigilijna kapusta z grzybami to tak naprawdę tylko kilka składników, które połączone ze sobą gwarantują wyśmienity smak i aromat tego dania. Należy je jednak odpowiednio przygotować. Jak powstaje kapusta z grzybami? Przepis nie jest skomplikowany i powinien poradzić sobie z nim mało doświadczony kucharz.
Wigilijna kapusta z grzybami wymaga przygotowania odpowiednio dużego garnka, w którym najpierw podsmażamy drobno posiekany czosnek, cebulę i startą na grubych oczkach marchewkę. Następnie dodajemy do warzyw poszatkowaną kiszoną kapustę. Ważne, żeby przed jej krojeniem, koniecznie przepłukać ją wodą – w ten sposób zniwelujemy zbytnią kwasowość. Następnie dodajemy do dania suszone grzyby – najlepiej sprawdzą się leśne, np. borowiki – i groch. W kolejnym kroku zalewamy wszystko wodą i gotujemy aż do momentu, w którym wyparuje.
Dla kogo?
Kapusta z grzybami wigilijna jest bardzo oryginalna i intensywna w smaku. Będzie smakować osobom, które lubią tradycyjne potrawy.
Na jaką okazję?
W jakich sytuacjach sprawdzi się kapusta z grochem i grzybami? Przepis babci jest bardzo prosty i idealnie wpisze się w menu wigilijnej kolacji podczas świąt Bożego Narodzenia.
Czy wiesz, że…?
Niezjedzona kapusta wigilijna z grzybami z powodzeniem może wylądować w zamrażarce. Poporcjowana w szczelnie zamknięte słoiki po wyciągnięciu będzie smakowała znakomicie. Niektórzy twierdzą nawet, że zdecydowanie lepiej niż w pierwszej wersji.
Dla urozmaicenia
Kapusta wigilijna z grzybami i grochem nabierze wyrazu, jeśli doprawimy ją olejem lnianym i majerankiem. W roli przyprawy w przypadku tej potrawy sprawdzi się też ziele angielskie, liść laurowy, pieprz w ziarnach czy zmielony kminek. Ostatni z wymienionych nada daniu szczególnie intensywnego smaku, jeśli bezpośrednio przed umieszczeniem go w garnku zmiażdżysz go w moździerzu.