
Składniki
1 sztuka
1 szczypta
1 szczypta
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Zagotuj wodę, wrzuć kostkę rosołową, wymieszaj trzepaczka i gotuj minutę. Pomidory natnij na krzyż, zalej wrzącą wodą, po 30 sekundach odcedź i zahartuj zimną. Zdejmij skórkę z pomidorów, pokrój je na ćwiartki, usuń pestki. Ćwiartki pomidorów pokrój w kosteczkę. Łososia włóż do wrzącego rosołu, wlej 100 ml mleka i wrzuć listek laurowy. Gdy ryba zrobi się bladoróżowa, wyjmij ją z wywaru, przestudź i podziel widelcem na płaty. Rozetnij wzdłuż pora, dokładnie go wypłucz, aby usunąć resztki ziemi, a potem posiekaj. W dużym garnku rozgrzej olej z masłem, zeszklij pora, dodaj boczek i smaż 5-10 minut, mieszając. Dodaj ziemniaki, smaż jeszcze 2 minuty, a potem wlej wywar, w którym gotował się łosoś oraz resztę mleka. Gotuj 20 minut na małym ogniu, włóż pomidory, gotuj kolejne 5 minut. Wyjmij z zupy łyżką cedzakową 2 chochle warzyw, zmiksuj je i z powrotem włóż do garnka. Zdejmij z ognia, wymieszaj z jogurtem, uważając, aby się nie zwarzył. Przypraw do smaku solą i pieprzem, włóż kawałki ryby, posyp natką.

Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy.
Czytaj więcejCukinia to pyszne warzywo, które zyskało swą popularność ze względu na dostępność i łatwość wykorzystania w kuchni. I choć sezon na cukinie zaczyna się w sierpniu i trwa do końca lata, to jej smakiem możecie delektować się cały rok.
Czytaj więcej