
Składniki
1 kilogram
100 gramów
10 gramów
3 łyżki
1 łyżka
1 łyżka
1 łyżka
1 łyżeczka
0.5 szklanki
1 sztuka
1 sztuka
5 sztuk
50 gramów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Fasolę namocz dzień wcześniej w zimnej wodzie. Na drugi dzień wypłucz fasolę i ugotuj ją do miękkości. Ugotowaną fasolę zmiel a następnie przetrzyj przez sito.

Krok 2
Dynię przekrój na cztery części zawiń w folię aluminiową, to samo zrób z cebulą i czosnkiem. Następnie wstaw do piekarnika nagrzanego do 190°C na około 15 minut. Po tym czasie dynię, cebulę i czosnek obierz. Warzywa nie muszą być zupełnie upieczone.

Krok 3
Wszystko razem włóż do kielicha miksera, dodaj majonez. Rozdrobnij najdrobniej jak możesz. Powstałą pastę również przetrzyj przez sito, połącz z fasolą.

Krok 4
Farsz z warzyw dopraw do smaku przyprawą curry, pastą chili, delikatem, przyprawą pięciu smaków, oraz startym na miazgę imbirem. Dodaj jajka, kaszę kukurydzianą, pestki dyni.

Krok 5
Doprawiony farsz umieść w podłużnej foremce do ciasta, wyłożonej wcześniej pergaminem. Foremkę dodatkowo owiń folią aluminiową, ustaw na blaszce do pieczenia wypełnionej wodą. Całość wstaw do nagrzanego do 200°C piekarnika na około 60 minut.

Przepisy w Waszym wykonaniu
Polędwiczki wieprzowe jadasz tylko od święta i zazwyczaj wyłącznie w restauracji, w której ich przyrządzeniem zajmuje się profesjonalny szef kuchni? Po co się ograniczać? Smakiem tego delikatnego mięsa można cieszyć się znacznie częściej i to we własnej jadalni. Jak smażyć polędwiczki, żeby były soczyste? Jak przygotować mięso i z jakimi dodatkami je podawać?
Czytaj więcejSłodycz miodu fantastycznie kontrastuje z goryczkowym smakiem musztardy. Nic więc dziwnego, że sos musztardowo-miodowy świetnie komponuje się z wieloma składnikami – zwłaszcza o naturalnie łagodnym smaku. Korzystaj z niego zawsze wtedy, gdy twoim potrawom brakuje wyrazu. Prosty w przygotowaniu sos miodowo-musztardowy do burgera pasuje tak samo dobrze, jak do ryb, sałatek, pieczonych mięs, a nawet kanapek.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Podobne przepisy
Pasztet z dyni z białą fasolą
Fasola, podobnie jak inne warzywa strączkowe, to dobry składnik do przygotowywania pasztetów bezmięsnych. Żeby nieco urozmaicić jej smak, upiecz pasztet z dyni z białą fasolą. Przygotowanie zacznij dzień wcześniej, od namoczenia fasoli. Następnie ugotuj ją i zmiel na gładką masę. Dynię i inne warzywa upiecz. Nadawać się będą niemal wszystkie odmiany dyni, np. zwyczajna, piżmowa i hokkaido. Tę ostatnią możesz użyć razem ze skórką. Nie muszą być upieczone do końca – włożysz je do piekarnika ponownie, już w formie na pasztet. Połącz obydwie masy: dyniową i fasolową, dodaj jajka, które połączą wszystkie składniki, a także mąkę kukurydzianą. Dzięki niej pasztet będzie zwarty i łatwiej pokroisz go po wystudzeniu. Przypraw mieszankę do smaku. Zarówno fasola, jak i dynia są bardzo łagodne, nie bój się więc wykorzystania różnorodnych dodatków. Dodaj imbir, curry i pastę chili. Dobrze będą pasowały również pestki dyni lub słonecznika. Pasztet z dyni upiecz w kąpieli wodnej i podawaj do pieczywa lub jako samodzielną przekąskę. Spróbuj!