Składniki
pasztet:
500 gramów
300 gramów
3 sztuki
3 sztuki
1 szklanka
1 szklanka
3 łyżki
1 łyżka
1 łyżka
1 łyżka
1 puszka
1 łyżka
2 łyżki
3 sztuki
1 łyżka
sos kolendrowy:
3 łyżki
3 łyżki
1 sztuka
1 pęczek
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Obierz i drobno pokrój w kostkę czosnek i cebulę. Warzywa podsmaż w garnku na rozgrzanej oliwie. Do garnka dodaj soczewicę i ryż. Całość zalej mlekiem kokosowym zmieszanym z wodą w stosunku 1:1,5, dodaj łyżkę przyprawy uniwersalnej. Wszystko razem gotuj aż płyn zostanie wchłonięty a ryż i soczewica będzie miękka. Odstaw je na bok do przestygnięcia. Jeszcze ciepłą masę przepuść dwa razy przez maszynkę do mielenia.
Krok 2
Bataty obierz i zetrzyj na tarce. Następnie odciśnij, zmiel i połącz ze wszystkim. Do ciepłej masy dodaj koncentrat pomidorowy, płatki ryżu, mąkę ziemniaczaną i jajka. Masę dopraw do smaku przyprawą uniwersalną, kminem, kolendrą i pastą chili. Dodaj również szczyptę soli (według uznania) i wymieszaj.
Krok 3
Foremkę na pasztet wyłóż pergaminem i przełóż do niej przygotowaną masę. Całość zawiń w folię aluminiową, postaw na blaszce do pieczenia podlanej wodą i wstaw do nagrzanego do 190°C piekarnika na około 50 minut.
Krok 4
W kielichu miksera rozetrzyj na pastę czosnek i kolendrę z kilkoma łyżkami jogurtu. Powstałą pastę połącz z majonezem i całość dopraw do smaku kilkoma kroplami soku z cytryny. Schłodzony pasztet podawaj z sosem.
Dobra rada:
Każdy rodzaj soczewicy przygotowuje się inaczej – najmniej czasu zajmie ci gotowanie soczewicy czerwonej i żółtej.
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Delikat przyprawa uniwersalna Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste...
Czytaj więcejSuszone grzyby są dobrze wszystkim znanym przysmakiem, który często pojawia się w naszych jadłospisach. Nie wyobrażamy sobie aromatycznych zup, sosów oraz pierogów bez tych leśnych specjałów. Aby grzyby suszone nadawały się do spożycia i zachwycały smakiem, warto zgłębić wiedzę na temat moczenia ich w wodzie i mleku. Jak to zrobić?
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Pasztet z czerwonej soczewicy z sosem kolendrowym
Czerwona soczewica to niezastąpiony składnik wielu dań bezmięsnych. Przygotujesz z niej m.in. smaczne pulpety i zupy. Pasztet z soczewicy to bardzo dobry dodatek do chleba, a także zimna przekąska na różnego rodzaju przyjęcia. Czerwoną soczewicę zastąpisz w tym przepisie żółtą – obydwa gatunki po ugotowaniu szybko miękną, rozpadają się i łatwo zrobić z nich gładką pastę. Ugotuj ją z dodatkiem ryżu w mieszance wody oraz mleka kokosowego. Lekko przestudzoną masę zmiel dwukrotnie w maszynce do mięsa. Jeśli jej nie masz, rozdrobnij składniki przy pomocy blendera. Do masy dodaj także zmielonego batata. Jest to warzywo dość mączyste, doskonale sprawdzi się więc jako dodatek do pasztetu warzywnego. Zamiast batata nadawać się będzie również ziemniak o dużej zawartości skrobi. Pamiętaj jednak, że wtedy zmieni się smak potrawy, bataty są bowiem słodsze niż ziemniaki. Dodaj odpowiednią ilość wyrazistych przypraw, np. chili, ponieważ składniki pasztetu są bardzo delikatne w smaku. Pasztet z soczewicy podawaj z sosem kolendrowym. Smacznego.