Składniki
100 gramów
100 gramów
100 gramów
1 łyżka
1 łyżka
0.5 łyżeczki
4 sztuki
1 łyżka
ciasto:
250 gramów
7 gramów
150 mililitrów
0.5 łyżeczki
1 łyżka
0.5 łyżeczki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Wszystkie składniki ciasta przełóż do większej miski, połącz ze sobą i zacznij wyrabiać (rękami lub w mikserze) tak długo aż stanie się jednolite, sprężyste i będzie odchodzić od dłoni.
Krok 2
Gotowe ciasto podziel na cztery części, rozwałkuj na stolnicy z niewielką ilością mąki, a następnie uformuj z nich łódeczki z szerokim dnem. Całość odstaw na 20 minut w ciepłe miejsce pod przykryciem, aby drożdże zaczęły pracować.
Krok 3
W międzyczasie do innego naczynia rozkrusz fetę i mozzarellę, dodaj tarty parmezan oraz przyprawę czosnkową Knorr. Wszystkie składniki wymieszaj ze sobą za pomocą dłoni lub łyżki. Włącz piekarnik, żeby się nagrzał do 220°C.
Krok 4
Na środku każdej łódeczki z ciasta wykładaj farsz serowy, rozprowadzając go po całej powierzchni. Tak przygotowane chaczapuri gruzińskie ostrożnie przełóż na blachę i piecz przez ok. 15-20 minut.
Krok 5
Wyjmij gorące z piekarnika i na środku każdej łódeczki wbij jajko, uważając, by nie uszkodzić żółtka.
Krok 6
Placki włóż ponownie do pieca jeszcze na ok. 2 minuty, aby białko się ścięło, a żółtko pozostało płynne. Gotowe danie podawaj jeszcze ciepłe i skropione oliwą.
Dobra rada:
Gruzińskie chaczapuri możesz również przygotować z farszem mięsnym, serowo-szynkowym, warzywnym lub innym Twoim ulubionym.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Przyprawa czosnkowa Knorr grubo mielona
Więcej przepisów z użyciem tego produktuRosół uważany jest za jedną z najszlachetniejszych zup. Pojawia się na stołach w czasie ważnych uroczystości. Rozgrzewa w najchłodniejsze dni i zachwyca wyjątkowym smakiem. W kuchni okazuje się niezastąpiony jako baza dla innych zup i potraw.
Czytaj więcejWigilijne pierogi, kulebiaki, różnorodne krokiety i paszteciki, staropolski bigos oraz łazanki… Te potrawy łączy jedno: wyśmienicie smakują z kapustą kiszoną. Można podawać ją jako dodatek do dania głównego, można wyczarować z niej wyborną zupę.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Chaczapuri - VIDEO
Gruzja zachwyca nie tylko niezrównanymi widokami, przyrodą, ale także kuchnią, która stanowi prawdziwe dziedzictwo narodowe. Nie brakuje w niej różnobarwnych składników i ogromu przypraw, tworzących kompozycje bogatych smaków i aromatów. Chaczapuri jest popularnym daniem gruzińskim, które trudno pomylić z jakimkolwiek innym specjałem. Bez problemu rozpoznasz je już na pierwszy rzut oka. To wyśmienite danie jest prostym do zrobienia plackiem z serem i różnorodnymi dodatkami. Chcesz zaskoczyć bliskich lub przyjaciół i przygotować pyszne gruzińskie chaczapuri? Przepis, który proponujemy, na pewno się sprawdzi!
Dla kogo?
Dla wszystkich, którzy lubią odkrywać sztandarowe potrawy światowej kuchni. Przepis na chaczapuri z serem i jajkiem zdecydowanie jest warte uwagi! Zadowoleni będą wszyscy kucharze, lubiący wyzwania, choć z naszym przepisem na chaczapuri z suchych drożdży poradzi sobie każdy. Potrawa wymaga przede wszystkim cierpliwości oraz uwagi.
Na jaką okazję?
Gorące ciasto z dodatkami doskonale się sprawdzi zarówno na smaczną przekąskę jak i rodzinny obiad. Prawdą jest, że gruzińskiej kuchni wprost trudno się oprzeć! Istnieje wiele przepisów na chaczapuri, ale potrawa za każdym razem prezentuje się wyjątkowo efektownie. Ugość swoich bliskich tradycyjnym chaczapuri z jajkiem, a nikt nie będzie chciał w pośpiechu wstawać od stołu.
Czy wiesz, że?
Chaczapuri, czyli gruziński placek zapiekany z serem, występuje w kilku odmianach, które różnią się między sobą użytymi dodatkami. Serowy farsz można wykonać również z mieszanki ricotty, fety i halloumi.
Dla urozmaicenia:
Jeśli chcesz, możesz zmodyfikować gruzińskie chaczapuri na własny sposób. Zamiast sera wykorzystaj mięsny lub warzywny farsz. Przepis na chaczapuri możesz dodatkowo wzbogacić glazurą z żółtka i dwóch łyżek jogurtu naturalnego, którym posmarujesz brzegi ciasta. Wszelkie eksperymenty mile widziane!