Składniki
400 gramów
2 sztuki
0.6 szklanki
4 łyżki
2 łyżki
4 łyżki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Twaróg przeciśnij przez praskę. Masło utrzyj z żółtkami i cukrem waniliowym, a następnie wymieszaj z twarogiem.
Krok 2
Białka ubij na pianę, połącz z serem, następnie dodaj mąkę i wyrób ciasto. Podziel na porcje.
Krok 3
Na stolnicy posypanej mąką uformuj kolejno z każdej porcji wałek o średnicy około 3 centymetrów i odcinaj pod skosem 2-3 centymetrowe kluski.
Krok 4
Uformowane kluski wrzucaj na wrzącą osoloną wodę i gotuj 2-3 minuty od wypłynięcia na powierzchnię.
Krok 5
Na suchej rozgrzanej patelni upal lekko bułkę tartą, cały czas mieszając. W rondelku rozpuść masło i zalej nim upaloną bułkę. Ugotowane leniwe pierogi podawaj polane bułką. Udekoruj listkami mięty.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Pierogi leniwe
Nazwa potrawy mówi sama za siebie. Przepis na pierogi leniwe jest propozycją dla kucharzy, którzy cenią nieskomplikowane i szybkie w przygotowaniu przysmaki. Te delikatne, kształtne kluski można podawać na wiele różnych sposobów. Idąc jednak za zasadą głoszącą, że proste rozwiązania często bywają najlepsze, prezentujemy podstawową wersję pierogów leniwych z wyczuwalnym aromatem wanilii, podanych w towarzystwie rumianej bułki tartej. Tradycyjne, domowe słodkości takie jak te z przepisu na pierogi leniwe śmiało mogą konkurować z ofertą niejednej restauracji!
Dla kogo?
Głównymi składnikami leniwych pierogów są twaróg, mąka, jajka oraz cukier waniliowy. Jesteśmy w stanie założyć, że większość z tych składników masz w lodówce i kuchennych szafkach na co dzień. Zatem, gdy brakuje pomysłu na smaczne i proste danie, przypomnij sobie o tradycyjnym przepisie na pierogi leniwe.
Na jaką okazję?
Obiad nie zawsze musi składać się z klasycznego zestawu w postaci zupy plus drugiego, najczęściej mięsnego dania. Masz w zanadrzu pół godziny na przygotowanie posiłku? Pokombinuj z przepisem na leniwe pierogi. Sprawdzą się zwłaszcza w letnie dni, kiedy nie masz ochoty na uruchamianie wszystkich palników lub piekarnika i przyrządzania złożonych, pracochłonnych specjałów. Pozwól sobie na leniwe z owocami, które o tej porze roku królują na straganach.
Czy wiesz, że?
Mimo że w naszej recepturze polecamy ugotowanie tych apetycznych leniwych klusek, z równie smacznymi efektami możesz przyrządzić je na patelni lub we frytkownicy. Danie ze względu na swój wygląd często bywa porównywane do kopytek. Między potrawami istnieją jednak istotne różnice. W kopytkach stosuje się mąkę ziemniaczaną, a co więcej, nie znajdziesz w nich twarogu tak jak w przepisie na leniwe pierogi.
Dla urozmaicenia:
Kluski leniwe okażą się fantastycznym pomysłem na słodki podwieczorek. Podawaj je z bitą śmietaną. Pierogi leniwe z truskawkami lub owocowym musem też będą cieszyć się ogromnym wzięciem wśród domowników. Do ciasta dodaj szczyptę cynamonu – zapach gotowych leniwych pierogów z serem będzie niezrównany!