
Składniki
200 mililitrów
300 gramów
500 gramów
200 gramów
3 sztuki
2 łyżki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Do lekko osolonej mąki stopniowo dodajemy wodę i wyrabiamy, aż uzyskamy elastyczne i jednolite ciasto.
Krok 2
Ziemniaki obiramy i gotujemy. Ostudzone gnieciemy tłuczkiem.
Krok 3
1 cebulę kroimy w kostkę i szklimy na odrobinie tłuszczu.
Krok 4
Zeszkoloną cebulę mieszamy z ziemniakami i twarogiem. Doprawiamy Delikatem do smaku.
Krok 5
Ciasto rozwałkowujemy na cienki placek, z którego wycinamy kółka. Nakładamy na nie farsz i lepimy. Najwygodniej posłużyć się maszynką do lepienia pierogów.
Krok 6
Pozostałe dwie cebule również siekamy i szklimy na maśle.
Krok 7
W tym samym czasie gotujemy pierogi we wrzątku, do czasu, aż wypłyną na powierzchnię. Wtedy odcedzamy i nakładamy na nie zeszkloną cebulę. Smacznego!
Przepisy w Waszym wykonaniu
Delikat przyprawa uniwersalna Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDzisiaj zabieramy się za grillowanie najszlachetniejszych kawałków wołowiny – steków. Jak je przygotować, jak sprawdzić stopień wysmażenia i czym się różni t-bone od rostbefu – o tym przeczytacie w moim nowym wpisie. Po pierwsze – steki grillujemy na dobrze rozgrzanym grillu, bez przykrycia. Wysoka temperatura sprawia, że białko na powierzchni mięsa szybko się ścina i zabezpiecza stek przed utratą soków.
Czytaj więcejW sezonie na świeże warzywa zastanawiacie się, jak przygotować białe szparagi, żeby cieszyć się ich wykwintnym smakiem i luksusowym charakterem? Sprawdźcie, jak przyrządzić białe szparagi, żeby rozpływały się w ustach.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Pierogi ruskie
Pierogi ruskie to tak naprawdę danie pochodzące z… Polski! Dokładna data powstania przepisu nie jest znana, ale prawdopodobnie pierwsze pierogi ruskie zostały przyrządzone jeszcze w czasach I wojny światowej. Ze względu na wyjątkowy smak, szybko zyskały popularność także w innych krajach, przypadły do gustu zwłaszcza Ukraińcom, Słowakom i Węgrom. Żeby wyrobić dobre ciasto na pierogi ruskie potrzebujesz na początek tylko wody i mąki. Pamiętaj, że masa musi być jednolita, bez grudek. Ważne, żeby woda była ciepła, inaczej ciasto wyjdzie twarde. Następnie ugotuj i utłucz ziemniaki, po czym dodaj do nich zeszkloną cebulę i twaróg. Dopraw do smaku. Teraz wystarczy tylko rozwałkować ciasto, wyciąć cienkie placki i nakładać farsz. Pamiętaj, by dokładnie i mocno skleić brzegi, by pierogi nie rozpadły się podczas gotowania. Przy podawaniu możesz posypać je zeszkloną na maśle, chrupiącą cebulą lub świeżym szczypiorkiem.