
Składniki
2 sztuki
0.5 sztuki
1 sztuka
1 sztuka
50 gramów
20 gramów
0.5 sztuki
1 łyżka
2 łyżki
1 szczypta
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Posiekaj natkę pietruszki, pora przetnij po długości na pół, umyj sprawdzając czy nie ma ziemi między listkami i pokrój w poprzek w krótkie paseczki.
Krok 2
Jabłko i marchew obierz, zetrzyj na grubych oczkach tarki. Wyciśnij sok z połówki cytryny.
Krok 3
Przygotowane składniki sałatki wymieszaj ze sobą, dodaj rodzynki i orzechy.
Krok 4
W misce połącz jogurt z majonezem oraz z sokiem z cytryny.
Krok 5
Dodaj powstały dresing do sałatki, dopraw do smaku pieprzem i o ile uznasz to za konieczne szczyptą soli i cukru.
Dobra rada:
Łyżka chrzanu nada sałatce charakteru.
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Przygotowywanie posiłków przy użyciu pary wodnej to przepis na posiłek idealny. Soczyste mięsa i chrupiące warzywa z pełnią właściwości odżywczych, ale bez zbędnego tłuszczu – to możliwe! I niezwykle proste w wykonaniu. Duże kulinarne doświadczenie nie jest wymagane!
Czytaj więcejBananowiec to najprostsze ciasto świata! Przygotowanie tego wypieku jest niezwykle szybkie, a efekty zawsze zachwycają. Próbowaliście kiedyś bananowca? Jeżeli nie, to najwyższa pora, by to zmienić! Chcecie poznać sprawdzony przepis, z pomocą którego przygotujecie ten wypiek?
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Surówka z pora i marchewki
Prawdziwe, tradycyjne dania obiadowe nie mogą obyć się bez surówek. To kropka nad i oraz warzywny akcent, który wieńczy kulinarne dzieło! Zaopatrz swoją spiżarnię w pora, pietruszkę, marchewkę i jabłko, a zasmakujesz jednej z najbardziej popularnych propozycji – surówkę z pora i marchewki, której przygotowanie nie zajmie Ci więcej niż 20 minut!
Dla kogo?
Dla wielbicieli swojskości i kuchni „jak u mamy”. Spróbuj taką surówką przekonać również tych, którzy na co dzień raczej stronią od warzyw.
Na jaką okazję?
Okazji nie trzeba długo szukać. Surówka z pora i marchewki to dodatek typowo obiadowy. Dobrze wypada zarówno podczas bardziej, jak i mniej formalnej uroczystości.
Czy wiesz, że?
Por uprawiany był już w starożytności – głównie w Rzymie, Egipcie i Grecji. Swą popularność zyskał dzięki kuchni włoskiej.
Dla urozmaicenia
Aby nieco odmienić dość tradycyjny charakter tego typu surówek, do pora i marchewki spróbuj przemycić trochę bakalii – nie tylko rodzynek czy orzechów włoskich, ale też nerkowców albo orzeszków pinii.