Składniki
20 dekagramów
1 opakowanie
50 dekagramów
1 sztuka
1 sztuka
10 dekagramów
0.5 litra
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Gotuj makaron przez 6 minut, po czym odcedź go i przelej zimną wodą. Odstaw do osączenia.
Krok 2
Oczyść grzyby, a następnie pokrój je w plastry. Cebulę pokrój w kostkę i podsmaż na oleju.
Krok 3
Dodaj grzyby i smaż przez 5 minut. Dopraw do smaku pieprzem i solą (jeśli uznasz to za konieczne).
Krok 4
Rozpuść kostkę Bulionu grzybowego Knorr w ½ litra wody. Dodaj ½ szklanki bulionu do grzybów i duś przez 10 minut.
Krok 5
Nagrzej piekarnik do 200 stopni. Przełóż makaron do naczynia żaroodpornego i dodaj podduszone grzyby.
Krok 6
Polej całość Sosem w słoiku Śmietanowo - Paprykowy Knorr, posyp startym serem i zapiekaj przez 20 minut.
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Sos śmietanowo-paprykowy Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuRobienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Zapiekanka z makaronem i grzybami
Zapiekanka z makaronem, o wyrazistym grzybowym smaku i aromacie, to prosty sposób na obiad lub kolację. Do jej przyrządzenia wybierz dowolne grzyby, np. pieczarki albo różne gatunki leśne, m.in. borowiki i podgrzybki. Zacznij od ugotowania makaronu. Do zapiekanek i innych dań z wyraźnie wyczuwalnymi kawałkami poszczególnych składników, dobrze sprawdzi się makaron typu świderki albo rurki. Ugotuj go na półtwardo, nieco krócej niż zaleca producent, ponieważ makaron zmięknie jeszcze podczas zapiekania w sosie. Na patelni podsmaż cebulę i grzyby, dopraw do smaku, a następnie duś całość w aromatycznym grzybowym bulionie. W naczyniu żaroodpornym ułóż kolejne warstwy składników (makaron i grzyby z cebulą) i polej je gęstym śmietanowo-paprykowym sosem, który nada potrawie wyrazistości i połączy wszystkie dodatki. Na koniec posyp wierzch startym żółtym serem i upiecz. Zapiekankę z makaronem i grzybami podawaj solo lub z sałatką szwedzką. Wypróbuj ten przepis i podziel się swoją opinią w komentarzu!