Składniki
30 dekagramów
2 łyżki
1 łyżka
2 szczypty
2 szczypty
200 mililitrów
5 sztuk
1 sztuka
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Pieczarki umyłam, oczyściłam, pokroiłam w kawałki. Na patelni rozgrzałam niezbyt mocno masło, wrzuciłam na nie pieczarki i lekko podsmażyłam.
Krok 2
Ziemniaki obrałam, umyłam, pokroiłam w kostkę i przełożyłam do garnka. Zalałam wodą, dodałam przyprawy i zagotowałam.
Krok 3
Do gotujących się ziemniaków dodajemy przesmażone pieczarki. Gotujemy 15 minut.
Krok 4
Śmietanę mieszamy dokładnie z mąkę, wlewamy do zupy mieszając. Zupę zagotowujemy.
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Zupa pieczarkowa
Zupa pieczarkowa to dobra propozycja na szybki obiad, który świetnie sprawdzi się przede wszystkim jako danie rozgrzewające w chłodniejsze dni. Potrawa ta jest łatwa w przygotowaniu, a jej przyrządzenie nie wymaga wiele czasu. Wystarczy zastosować kilka kulinarnych trików: żeby bulion przeszedł smakiem pieczarek, najpierw przysmaż je na rozgrzanym tłuszczu. Dopiero później dorzuć je do gotującej się zupy. Aby ta była gęstsza, możesz wymieszać mąkę ze śmietaną i dodać tak przygotowaną zaprawę pod sam koniec gotowania, nie zapominając o jej odpowiednim dozowaniu – należy dodawać ją do dania partiami, jednocześnie mieszając. Możesz również zastąpić śmietanę jogurtem naturalnym – przygotowana z jej dodatkiem zupa nie będzie już tak gęsta i kremowa, ale na pewno równie smaczna. Sprawdź nasz przepis na tę aromatyczną zupę.