Składniki
200 gramów
500 gramów
2 sztuki
100 gramów
2 sztuki
2 sztuki
4 sztuki
3 sztuki
1 szczypta
1 szczypta
2 litry
0.5 sztuki
0.5 sztuki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Groch pozostaw w zimnej wodzie na całą noc.
Krok 2
Mięso, warzywa oraz boczek zalej 2 litrami wody i zagotuj, po czym zbierz szumowiny. Ugotuj wywar, a następnie odcedź go – warzywa i mięso pokrój w kostkę.
Krok 3
Ziemniaki pokrój w kostkę. Do odcedzonego wywaru dodaj groch, przyprawy oraz kostki Rosół z kury Knorr. Gotuj całość do momentu, kiedy groch będzie zupełnie miękki (rozgotowany). Dodaj następnie pokrojone warzywa oraz mięso, a także ziemniaki – gotuj do momentu, gdy te będą miękkie.
Krok 4
Gotową zupę grochową dopraw majerankiem, pieprzem i jeśli zachodzi taka potrzeba – solą.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
RGęsina to mięso, które świetnie pasuje do kuchni polskiej, ponieważ możecie ją łączyć z owocami, warzywami i ziołami na wiele różnych sposobów. Pieczone gęsie udka to doskonały pomysł na uroczysty obiad lub kolację, ale pod warunkiem, że mięso po wyjęciu z piekarnika będzie soczyste i pełne smaku.
Czytaj więcejJesteście znudzeni tradycyjną panierką z bułki tartej, ale nie wyobrażacie sobie ulubionych kotletów bez złocistej otoczki? Panierka panko to strzał w dziesiątkę! Mimo że wywodzi się z kuchni japońskiej i jest powszechnie używana w azjatyckich specjałach, na polskich stołach sprawdzi się celująco.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Zupa grochowa
Zupa grochowa cieszy się uznaniem ze względu na wyraziste walory wędzonego boczku i bogactwo warzywnych dodatków. To danie, które możesz przyrządzać przez cały rok, ponieważ jego podstawę stanowią warzywa, takie jak marchewka, seler, cebula, groch, smakujące równie dobrze latem, jak i zimą. Doprawiona czosnkiem i aromatycznym majerankiem grochowa zupa rozgrzewa i zachwyca głębią smaku. Jak ugotować zupę grochową? Spróbuj przyrządzić ją już dziś!
Dla kogo?
Sięgając po receptury z całego świata, zdarza ci się zapominać o znakomitych swojskich przysmakach? Dzięki przepisowi na zupę grochową przypomnisz sobie o tym, jak wybornie smakują tradycyjne potrawy. Sprawdź, jak zrobić zupę grochową.
Na jaką okazję?
Jeśli masz ochotę na danie, które zastąpi dwudaniowy obiad lub stanie się jego smakowitym wstępem, postaw na popularną zupę grochówkę. Łatwo ją odgrzać, a ze względu na mięsne dodatki, z powodzeniem może być samodzielną potrawą. Rozwiązanie idealne, gdy brakuje czasu na komponowanie posiłku złożonego z kilku pozycji – zupa grochówka to pyszna i sycąca propozycja.
Czy wiesz, że?
W przeszłości zupa grochowa stanowiła przepis, który popularnością cieszył się wśród biedniejszych warstw społecznych. Zwykle serwowana była w bardziej ekonomicznej wersji bezmięsnej. Jak zrobić grochówkę pełną mięsa i warzyw? Przeczytaj przepis!
Dla urozmaicenia:
Ta swojska grochówka świetnie komponuje się z wiejskim chlebem albo z kleksem gęstej kwaśnej śmietany. Jak zrobić zupę grochową inaczej? Grochówkę można również podać w bardziej atrakcyjnej formie, wykorzystując do tego miseczki chlebowe. Tak serwowana popularna grochówka nabiera bardziej eleganckiego charakteru i z powodzeniem może stać się hitem twojego menu podczas imprezy rodzinnej lub spotkania z przyjaciółmi.