Składniki
2 szklanki
1 sztuka
2 sztuki
1 opakowanie
1 kilogram
1 łyżeczka
1 pęczek
2 sztuki
2 łyżeczki
1 łyżeczka
1 łyżka
2 sztuki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Fasolę typu Jaś moczymy przez noc. Następnie płuczemy i gotujemy do miękkości z dodatkiem liścia laurowego.Gdy fasola jest prawie miękka dodajemy starta na tarce marchewkę i przecier pomidorowy .Zagotowujemy.
Krok 2
Dodajemy bulion drobiowy knorr ,majeranek przyprawę do dań z fasoli ,doprawiamy pieprzem . Dodajemy cukier do smaku.
Krok 3
Pod koniec gotowania dodajemy wyciśnięty czosnek. Kiełbasę kroimy podsmażamy na maśle i dodajemy do zupy . Zagotowujemy .Lekko zaciągamy mąką . Dodajemy posiekany koperek
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Na zakończenie serii postów dyniowych chciałbym wspomnieć o jej zastosowaniu w świecie słodkości. Dynię z powodzeniem wykorzystuję w różnego rodzaju wypiekach. Dodatek dyni sprawia, że ciasto staje się wilgotne.
Czytaj więcejPrzekąski, malutkie dania na jeden kęs, podajemy na początku uroczystego obiadu lub przyjęcia. Mają pobudzić apetyt, zaintrygować, zachęcić do kolejnych dań.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Jesienna zupa fasolowa
Dobrą propozycją na jesienną zupę będzie fasolowa. Przygotowana według proponowanego przepisu charakteryzuje się nie tylko wyjątkowym smakiem, ale również efektownym wyglądem. Jej podstawę stanowi bulion drobiowy, którego smak uatrakcyjnia się dodatkiem smażonej na patelni kiełbasy. Możesz wybrać swój ulubiony rodzaj albo wykorzystać jej miks. Świetnie sprawdzi się również boczek. Urozmaicenie smaku przyniesie przesmażenie mięsa z poszatkowaną cebulą. Pomidorowy posmak i intensywnie czerwoną barwę zapewni zupie koncentrat pomidorowy, który możesz zastąpić obranymi ze skórki i przetartymi pomidorami. Jeśli zdecydujesz się na taki wariant, pamiętaj, by świeżych pomidorów dodać więcej, ich smak jest bowiem mniej wyrazisty. Nie można, oczywiście, zapomnieć o głównym składniku tej zupy – fasoli. Odpowiednią jej odmianą będzie Jaś, której biała barwa znakomicie kontrastuje z kolorem użytych pomidorów. Gotową zupę warto właściwie doprawić. Sprawdzi się cząber i majeranek, które będą komponowały się nie tylko z warzywem, ale również z kiełbasą. Dobrą propozycją jest również użycie niewielkiej ilości pieprzu: kajeńskiego i czarnego. Wymienione przyprawy nadadzą zupie odrobinę pikanterii. Serwuj ją z ugotowanymi wcześniej ziemniakami, groszkiem ptysiowym lub chrupiącymi grzankami. Zobacz, jak łatwo ugotujesz smaczną zupę z pomocą naszego przepisu.