
Składniki
30 dekagramów
3 sztuki
15 dekagramów
15 dekagramów
15 dekagramów
15 dekagramów
5 dekagramów
1 łyżka
2 sztuki
2 łyżki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Bardzo dokładnie obierz, opłucz i zetrzyj na dużych oczkach marchewkę, a pora pokrój w cienkie plastry.
Krok 2
Zagotuj 3 litry wody i rozprowadź kostki Rosołu szlachetnego drobiowego.
Krok 3
Do rosołu wrzuć marchew, pora, suszone grzyby, majeranek oraz liście laurowe. Wszystko gotuj przez ok. 10 minut.
Krok 4
Dodaj kapustę i kontynuuj gotowanie pod przykryciem przez godzinę, na średnim ogniu.
Krok 5
Obierz ziemniaki i pokrój je w kostkę. Ugotuj, a następnie dodaj do zupy.
Krok 6
Kiełbasę pokrój w kostkę i dodaj do zupy, po czym gotuj całość jeszcze przez 5 minut.
Krok 7
Dopraw kostkami Bulionu na wędzonym boczku Knorr i pieprzem. Podawaj oprószoną siekaną natką pietruszki.

Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Bulion na wędzonym boczku Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuPlanujecie danie z gotowanej dyni i zastanawiacie się, jak ugotować dynię, żeby smakowała wybornie? Sprawdźcie, jak gotować dynię, żeby zachować jej smak, kolor i zapach.
Czytaj więcejJak uprażyć orzechy? Do tej czynności przydadzą się patelnia albo piekarnik. Jak uprażyć orzechy włoskie, a jak zabrać się za laskowe lub fistaszki? Wszystkiego dowiesz się z naszego krótkiego poradnika dotyczącego prażenia orzechów.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Kapuśniak z kiszonej kapusty
Kiszona kapusta może pełnić rolę surówki, dobrze sprawdza się jednak także w roli składnika wielu dań, między innymi kapuśniaka. Odpowiednio zakiszona charakteryzuje się silnym kwaśnym smakiem oraz długą trwałością. Kapustę możesz przygotować samodzielnie, poddając ją odpowiedniemu zasoleniu oraz fermentacji (kiszenie kapusty wymaga czasu) lub kupić gotową. Odciśniętą z nadmiaru kwasu kapustę wystarczy dodać do wcześniej przygotowanego wywaru mięsnego, na przykład drobiowego, ze świeżymi warzywami. Suszone grzyby, majeranek oraz liść laurowy zapewnią zupie wyjątkowy aromat. Danie możesz uzupełnić ziemniakami, dokładając je do gotującego się bulionu lub podając oddzielnie. Pokrojona w kostkę lub półksiężyce kiełbasa będzie dobrze komponowała się ze smakiem zupy, stanowiąc tym samym smaczny dodatek mięsny. Kapuśniak należy podawać na gorąco. Warto pamiętać, że równie dobrze smakuje podawany w dniu przygotowania, jak również podgrzewany na drugi dzień. Sprawdź proponowany, prosty przepis na to danie i ciesz się jego smakiem!