
Składniki
2 kilogramy
3 sztuki
1 sztuka
4 sztuki
1 sztuka
10 sztuk
25 gramów
100 mililitrów
4 łyżki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
W około 2 litrach wody rozpuść sól i miód, dodaj sok z kiszonych ogórków, zalewa powinna być ciepła nie gorąca około 30*C .

Krok 2
Przebierz jabłka powinny być ładne. Odrzuć te poobijane lub nadgniłe. Jabłka dokładnie umyj i włóż do dużego słoja.

Krok 3
Obierz imbir, razem z cytryną pokrój je w plastry i włóż do słoja. Dodaj korę cynamonu, goździki oraz liście np. wiśni.

Krok 4
Całość zalej zalewą. Dopilnuj aby jabłka były poniżej zalewy, całość przykryj lnianą ściereczką. Jabłka odstaw w ciemne, ciepłe miejsce na okres około tygodnia, aż jabłka się ukwaszą.


Dobra rada:
Do słoja możesz także dodać kromkę żytniego chleba – przyspieszy to proces kiszenia.
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Dzisiaj zabieramy się za grillowanie najszlachetniejszych kawałków wołowiny – steków. Jak je przygotować, jak sprawdzić stopień wysmażenia i czym się różni t-bone od rostbefu – o tym przeczytacie w moim nowym wpisie. Po pierwsze – steki grillujemy na dobrze rozgrzanym grillu, bez przykrycia. Wysoka temperatura sprawia, że białko na powierzchni mięsa szybko się ścina i zabezpiecza stek przed utratą soków.
Czytaj więcejW sezonie na świeże warzywa zastanawiacie się, jak przygotować białe szparagi, żeby cieszyć się ich wykwintnym smakiem i luksusowym charakterem? Sprawdźcie, jak przyrządzić białe szparagi, żeby rozpływały się w ustach.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Kiszone jabłka
Kiszonki obecne są w naszej kulinarnej tradycji od wielu lat. Największą popularnością cieszą się kapusta oraz ogórki, podawane zarówno jako dodatek do obiadu czy kanapki, jak i główny składnik innych dań. Odkryjcie z nami nowoczesne smaki, ponieważ do kiszenia nadaje się wiele różnych owoców i warzyw. Jednymi z nich są jabłka, które idealnie sprawdzą się jako dodatek do potraw lub pyszna, nowoczesna przekąska. Nie musicie posiadać wyjątkowych umiejętności kulinarnych, aby przygotować kiszone jabłka. Wystarczy kilka podstawowych składników, 20 minut oraz chwila cierpliwości, ponieważ na ukiszenie poczekacie minimum kilka dni. Naprawdę warto!
Dla kogo?
Kiszone jabłka są propozycją dla osób lubiących eksperymentować w kuchni.
Na jaką okazję?
Jabłka kiszone sprawdzą się zawsze! Mogą być ciekawym urozmaiceniem codziennego menu, pyszną przekąską lub daniem podawanym gościom podczas różnych uroczystości.
Czy wiesz, że?
Kiszenie to jeden z podstawowych sposobów konserwacji żywności. Dzięki naturalnym procesom, zachodzącym podczas aktywności bakterii mlekowych, owoce i warzywa mogą być przechowywane przez wiele miesięcy. Zyskują wtedy głęboki, kwaśny smak.
Dla urozmaicenia:
Jeśli chcecie przyspieszyć proces kiszenia jabłek, do zalewy – zamiast chleba – dolejcie soku z kapusty lub ogórków kiszonych.