
Składniki
200 gramów
70 gramów
2 sztuki
2 sztuki
1 sztuka
1 sztuka
1 łyżka
0.5 łyżeczki
1 łyżeczka
50 mililitrów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Fasole namocz w zimnej wodzie przez 12 godzin.

Krok 2
Cebulę, pietruszkę, jabłko i pieczarki obierz i pokrój w paski.

Krok 3
W dużym garnku rozgrzej 3 łyżki oleju i podsmaż pokrojone składniki. Następnie dodaj przyprawę czosnkową Knorr, sól, pieprz, wodę oraz namoczoną fasolę. Gotuj całość ok. 1,5h na wolnym ogniu. Po tym czasie wystudź.

Krok 4
Do chłodnej masy dodaj jajka, pozostały olej i zmiksuj na jednolitą masę. Ciasto na pasztet przełóż na foremki wyłożonej pergaminem i piecz w 180 st. C przez 55 min.


Dobra rada:
Pasztet po upieczeniu dobrze schłodź, wtedy będzie go łatwej pokroić.
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Przyprawa czosnkowa Knorr grubo mielona
Więcej przepisów z użyciem tego produktuKutia to danie, które co roku pojawia się na wigilijnym stole. Nie spotkaliście się nigdy z tym przysmakiem? Najwyższa pora, by to zmienić! Podpowiadamy, z jakich składników można przygotować kutię.
Czytaj więcejBez nich większość osób nie wyobraża sobie kolacji wigilijnej. Uszka są nieodłącznym dodatkiem do tradycyjnego barszczu czerwonego. Kształtne i wypełnione apetycznym nadzieniem są na tyle smaczne, że ich najwięksi miłośnicy zajadają się nimi także podczas świątecznych obiadów.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Pasztet z fasoli
To naprawdę niezły pasztet – z fasoli, w dodatku w wersji wegetariańskiej! Dobrze przyprawiona przekąska z fasoli doskonale smakuje na zimno, więc bez trudu uda się wkomponować ją zarówno w codzienny, jak i świąteczny jadłospis.
Dla kogo? Rośliny strączkowe to bardzo cenny produkt. W przepisie na pasztet z fasoli znajdują się także pieczarki, korzeń pietruszki i jabłko, a całość stanowi harmonijną kompozycję.
Na jaką okazję? Po wystudzeniu pasztet z fasoli zachowuje zwartą konsystencję, nadaje się więc do wzięcia np. w trasę i jako prowiant na dłuższą wycieczkę. Bez żadnych wątpliwości możesz przenieść go na elegancki półmisek i podać gotowy pasztet warzywny z fasoli w czasie uroczystego przyjęcia.
Czy wiesz, że? Namaczanie fasoli na pasztet ma na celu nie tylko skrócenie czasu jej późniejszego gotowania czy pieczenia. Pozwala również zniwelować działanie substancji, które odpowiadają za występowanie wzdęć po fasolowym posiłku.
Dla urozmaicenia: Jeśli zależy ci na czasie, do przepisu na pasztet z fasoli wykorzystaj fasolę z puszki. Pasztet, podobnie jak mięsne odpowiedniki tej potrawy, znakomicie smakuje z ogórkami kiszonymi.