Składniki
500 gramów
2 łyżki
1 sztuka
2 sztuki
30 mililitrów
2 łyżki
2 sztuki
4 listków
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Rozgrzej na patelni 1 łyżkę margaryny i smaż pokrojoną cebulę wraz z czosnkiem, aż będą miękkie.
Krok 2
Pokrój wątróbkę w grube kawałki, dodaj na patelnię i smaż przez 5 minut.
Krok 3
Dodaj posiekaną pietruszkę, Przyprawę Uniwersalną Knorr Delikat, brandy i duś przez kolejne 2 minuty.
Krok 4
Przełóż wszystko z patelni do blendera i zmiksuj na gładką masę, po czym łyżką przełóż do osobnych naczyń.
Krok 5
Roztop drugą łyżkę margaryny i polej ostrożnie powierzchnie każdego pasztetu.
Krok 6
Udekoruj pasztety liściem laurowym i zielonym pieprzem, po czym schłodź w lodówce. Podawaj z grzankami.
Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Delikat przyprawa uniwersalna Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuNa zakończenie serii postów dyniowych chciałbym wspomnieć o jej zastosowaniu w świecie słodkości. Dynię z powodzeniem wykorzystuję w różnego rodzaju wypiekach. Dodatek dyni sprawia, że ciasto staje się wilgotne.
Czytaj więcejPrzekąski, malutkie dania na jeden kęs, podajemy na początku uroczystego obiadu lub przyjęcia. Mają pobudzić apetyt, zaintrygować, zachęcić do kolejnych dań.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Pasztet z wątróbki drobiowej
Pasztet z wątróbki drobiowej to delikatna wersja popularnego dania. Ta część kurczaka lub indyka doskonale nadaje się do przygotowania kremowego i delikatnego pasztetu. Mięso podsmaż razem z cebulą i czosnkiem. Pilnuj jednak, by nie robić tego zbyt długo. Jeśli je przesmażysz, wątróbki nie będą delikatne i miękkie. Mięso przypraw, dodając pietruszkę. Smak pasztetu z wątróbki podkreślisz także gałką muszkatołową, majerankiem i zielonym pieprzem. Ten ostatni nadaje się do podania w całości – jest dość łagodny w smaku i nie będzie zbytnio dominował nad pozostałymi składnikami. Pasztet zblenduj na gładką masę. Przelej do niewielkich naczyń – w ten sposób każdy otrzyma swoją porcję. Udekoruj je liśćmi laurowymi. Sporą zaletą tej wersji pasztetu jest to, że nie wymaga pieczenia i wielokrotnego mielenia mięsa. Schłodź go w lodówce i podawaj. Będzie stanowił świetny dodatek do kanapek. Wykorzystasz go także do krakersów i grzanek na przyjęciach. Sprawdź nasz przepis i zrób pasztet przy najbliższej okazji.