Tradycyjne pierogi z kapustą i grzybami suszonymi przepis – Zobacz na przepisy.pl pixel

Pierogi z kapustą i grzybami

Autor: Grażyna Molak

ratingratingratingratingrating

1

18 os.
cookedstopień trudności

średnie

czas przygotowania
90 min.
ilość porcji
4 os.
Drukuj

18 osób wydrukowało

Pobierz pdf

30 osób zapisało

Udostępnij

Składniki

3 szklanki

1.5 szklanki

1 szczypta

0.5 kilograma

2 dekagramy

1 szczypta

0.25 szklanki

1 sztuka

1 szczypta

1 szczypta

Przygotowanie krok po kroku

Krok 1

Grzyby zalać wodą i moczyć przez godzinę . Zalać świeżą wodą ( 1 szklanka ) i gotować 15 minut. Grzyby odcedzić zachowując wodę w której się gotowały. Drobno pokroić .

Krok 2

Kiszoną kapustę opłukać jeśli jest za kwaśna . Zalać wodą ( dodając wodę z gotowania grzybów ) i gotować 30 minut . Odcedzić .

Krok 3

Do kapusty dodać olej ,bulionową kostkę bulionową grzybową, rozkruszoną kostkę prażona cebulka i pokrojone grzyby . Dusić na małym gazie 30 minut. Doprawić pieprzem do smaku .Ostudzić .

Krok 4

Mąkę wsypać do miski lekko posolić. Zalać wrzącą wodą .Wymieszać najpierw drewnianą łyżką , a potem wyrobić rękami ( uwaga bo ciasto jest gorące ) .Blat wysypać mąką i rozwałkowywać po kawałku ciasta . Wycinać małą szklaneczką . Na każdy krążek kłaść łyżeczkę farszu z kapusty z grzybami . Zlepiać pierożki . Gotować wrzucając na wrzącą osoloną wodę 2 minuty od wypłynięcia .

Krok 5

Podawać polane masłem lub podsmażone po ostudzeniu na rumiano na niewielkiej ilości oleju .

Krok 6

Można robić pierożki na specjalnej foremce do pierogów ( małych lub dużych ) - wałkujemy wtedy dwa płaty ciasta - jeden układamy na foremce - w dołkach umieszczamy farsz i przykrywamy drugim płatem ciasta .Przeciągamy wałkiem po foremce powodując zlepienie pierożków .

0

Opinie o przepisie

Przepisy w Waszym wykonaniu

  • Pierogi z kapustą i grzybami  - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 1
  • Pierogi z kapustą i grzybami  - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 2
  • Pierogi z kapustą i grzybami  - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 3
  • Pierogi z kapustą i grzybami  - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 4
  • Pierogi z kapustą i grzybami  - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 5
  • Pierogi z kapustą i grzybami  - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 6
  • Pierogi z kapustą i grzybami  - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 7
  • Pierogi z kapustą i grzybami  - zdjęcie użytkownika - zaślepka
>
<

Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.

Czytaj więcej

Dobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.

Czytaj więcej

przepisy.pl - Pierogi z kapustą i grzybami Pierogi z kapustą i grzybami

Potrawa, która kojarzy się przede wszystkim ze świętami Bożego Narodzenia, ale jest tak lubiana, że przyrządza się ją przez cały rok. Pierogi z kapustą i grzybami są jedną z najpopularniejszych wersji tego mącznego dania. Posiadają pikantne i delikatnie kwaśne nadzienie z intensywnym aromatem suszonych grzybów i ziół. Są dobrą propozycją na obiad, ale mogą też występować jako imprezowa przekąska, zwłaszcza w okresie zimowym. Można je podać ze smażoną cebulą lub sosem grzybowym. Bardzo dobrze smakują również posypane koperkiem, natką pietruszki albo startym żółtym serem. Wiele osób serwuje je także z kwaśną śmietaną. Warto podać je obok karbowanej sałaty, połówek pomidora i ogórka lub ozdobione wstążkami marchewki. Pierogi możesz też zapiec w piekarniku, polewając je zalewą z jajka, jogurtu lub śmietany i sera żółtego. W takiej wersji zamienią się w oryginalną zapiekankę. Jako dodatek do pierogów sprawdzi się oczywiście barszcz czerwony. Podawaj je wtedy solo lub w towarzystwie surówek – z marchewki, selera lub białej kapusty. Jeśli masz już własną propozycję na to, jak je serwować, wypróbuj nasz przepis.