
Składniki
1 szklanka
1 łyżka
1 łyżka
1 łyżka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Połowę mleka z cukrem podgrzewać w garnku.
Krok 2
Drugą połowę wymieszać z mąką ziemniaczaną i kakaem.
Krok 3
Gdy mleko będzie już gorące dodać resztę mleka z mąką i kakaem. Zmniejszyć gaz i energicznie mieszać (ja robię to rózgą). Gdy lubicie mniej/bardziej słodkie/kakaowe – ilości zmniejszacie. Jeśli lubicie i możecie kremy kakaowe (typu nutella) możecie dodać łyżeczkę.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Polecane przepisy
Inne przepisy
Sos pomidorowy to niezbędnik we włoskiej kuchni, ale nie tylko! Nie wyobrażamy sobie bez niego tradycyjnych gołąbków i klopsów. Możecie przyrządzić go na kilka sposobów, a do każdego potrzebne będą inne składniki. Doskonale sprawdzi się jednak koncentrat, który przyspiesza proces przygotowań. Jesteście ciekawi, jak zrobić sos pomidorowy z koncentratu pomidorowego? Sprawdźcie sami!
Czytaj więcejOryginalna receptura wytwarzania sera halloumi jest pilnie strzeżona przez mieszkańców wyspy, z której pochodzi, czyli z Cypru. Trudno się dziwić! Ser halloumi jest dla Cypryjczyków dobrem narodowym, a dla Polaków pysznym dodatkiem do wielu dań. Chcecie się dowiedzieć, jak przygotować ten pyszny ser na patelni? Czy przygotowanie go w domu jest trudnym zadaniem? Zostańcie z nami!
Czytaj więcej





























