
Składniki
500 gramów
300 gramów
1 sztuka
0.5 szklanki
1 sztuka
1 pęczek
1 szczypta
1 szczypta
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Umytą i oczyszczoną wątróbkę pokrój w plasterki. Ułóż w żaroodpornym naczyniu, na przemian plasterki wątróbki i plasterki szynki.
Krok 2
Dodaj czosnek przeciśnięty przez praskę, rozkruszony liść laurowy, oprósz solą i pieprzem.
Krok 3
Skropić 2 łyżkami oleju, podlej winem. Przykryj szczelnie pokrywką. Wstaw do piekarnika nagrzanego do 100 stopni, piecz około 40 minut.
Krok 4
Przed podaniem posyp posiekaną pietruszką.

Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Kutia to danie, które co roku pojawia się na wigilijnym stole. Nie spotkaliście się nigdy z tym przysmakiem? Najwyższa pora, by to zmienić! Podpowiadamy, z jakich składników można przygotować kutię.
Czytaj więcejBez nich większość osób nie wyobraża sobie kolacji wigilijnej. Uszka są nieodłącznym dodatkiem do tradycyjnego barszczu czerwonego. Kształtne i wypełnione apetycznym nadzieniem są na tyle smaczne, że ich najwięksi miłośnicy zajadają się nimi także podczas świątecznych obiadów.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Wątróbka z jagnięcia
Czym charakteryzuje się wątróbka z jagnięciny? Delikatnym smakiem oraz aksamitną konsystencją. Nie jest zbyt popularna w polskiej kuchni, co warto zmienić. Naszą propozycją na to danie jest wątróbka jagnięca zapiekana z szynką, czosnkiem, natką pietruszki oraz przyprawami. To wyjątkowe połączenie sprawi, że odkryjecie nowe smaki, które z pewnością przypadną wam do gustu. Wątróbkę możecie przygotować jako danie obiadowe, a także jako wykwintną potrawę na święta, czy domową imprezę.
Dla kogo?
Wątróbka jagnięca jest propozycją dla miłośników dań z podrobów w nowoczesnej odsłonie.
Na jaką okazję?
Danie idealnie sprawdzi się jako świąteczny obiad. Jest także doskonałą propozycją na oryginalne menu imprezowe.
Czy wiesz, że?
Jagnięcina jest delikatnym mięsem, pozyskiwanym z młodych baranów. W Polsce nie jest zbyt popularna, a statystyki wskazują, że przeciętnie zjadamy jej około 30 dag rocznie. Najbardziej znana jest na Podhalu. Jagnięcina z tego regionu została wpisana na listę produktów regionalnych Unii Europejskiej.
Dla urozmaicenia:
Zapiekana wątróbka jagnięca doskonale łączy się z warzywną sałatką.