Składniki
0.5 kilograma
1 sztuka
100 gramów
1 opakowanie
4 sztuki
0.5 szklanki
2 sztuki
4 ziarna
1 sztuka
4 ziarna
1 szczypta
1 litr
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Obraną i umytą włoszczyznę zalej wodą.
Krok 2
Dodaj kawałek chrzanu, czosnek oraz przyprawy. Gotuj około 30 minut, po czym odcedź.
Krok 3
Włóż białą kiełbasę do wrzącego wywaru. Gotuj powoli przez około 20 minut, następnie przełóż na talerz.
Krok 4
Rozmieszaj Barszcz biały Knorr ze śmietaną, dodaj do wywaru i całość gotuj jeszcze około 8 minut.
Krok 5
Podawaj gotowy barszcz z połówkami jaja na twardo i białą kiełbasą.
Dobra rada:
Niewiele osób wie, że chrzan oprócz walorów smakowych na właściwości lecznicze. Dobroczynnie wpływa na wątrobę, proces trawienia i bóle reumatyczne, ma także właściwości pleśniobójcze i konserwujące. Chrzan zawiera sporo wapnia i żelaza, a także 4-5 razy więcej witaminy C niż cytryna.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Barszcz Biały z Majerankiem Ulubione Smaki Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuRobienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Barszcz biały z chrzanową chmurką
Barszcz biały powinien wyróżniać się i przykuwać uwagę intensywnym smakiem chrzanu. Aby uzyskać taki efekt, należy do bulionu dodać sporą ilość obranego, surowego korzenia. Na początek przygotuj do zupy wywar warzywny lub mięsny. Podkreśl jego aromat liściem laurowym, gruboziarnistym pieprzem lub zielem angielskim. Za dodatek mięsny posłużyć może biała lub wiejska kiełbasa oraz kawałek wołowiny. Chrzan powinien gotować się z warzywami, aż stanie się miękki, a jego wyrazisty smak pozostanie w bulionie. Pod koniec odcedź go, a wywar zapraw kwaśną śmietaną oraz zakwasem. Ewentualnie sięgnij po gotową propozycję barszczu białego. Zupę podawaj ze świeżym chrupiącym pieczywem lub z gotowanymi ziemniakami oprószonymi koperkiem. Całość udekoruj natką pietruszki. Ciekawie będzie się prezentować, jeśli zaserwujesz zupę w niewielkich, wydrążonych chlebkach. Dobrze skomponują się z nią jajka gotowane na twardo. Sprawdź listę składników i ugotuj pyszny barszcz biały z chrzanową chmurką. Życzymy smacznego.