
Składniki
800 gramów
2 sztuki
10 gramów
100 gramów
200 mililitrów
200 gramów
3 łyżki
2 sztuki
2 łyżki
1 sztuka
1 łyżeczka
2 łyżki
1 pęczek
1 szczypta
1 szczypta
1 łyżeczka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
W ciepłym mleku o temperaturze około 40*C rozpuść drożdże, dodaj do nich dwie łyżki mąki, szczyptę soli i cukru. Powstały zaczyn odstaw na 30 minut, aby drożdże zaczęły pracować.

Krok 2
Po tym czasie dodaj pozostałą mąkę, jajko i rozpuszczone masło. Całość połącz zagniatając elastyczne ciasto (w razie potrzeby dodaj więcej mleka), odstaw je ponownie w ciepłe miejsce pod przykryciem na kolejne 30 minut aby zwiększyło swoją objętość.

Krok 3
Posiekaj cebule, czosnek i natkę pietruszki, jedno jajko rozmieszaj w miseczce, ugotuj do miękkości soczewicę, a następnie wystudź ją i zmiel.

Krok 4
Na patelni, na oliwie podsmaż cebule z czosnkiem, gdy zrobią się rumiane dodaj do nich koncentrat, smaż chwilę, a następnie połącz te składniki z soczewicą, dopraw do smaku przyprawą grubo mieloną Knorr, posiekaną natką kolendry, wędzoną papryką i ewentualnie, o ile zachodzi taka potrzeba, szczyptą soli.

Krok 5
Urwij kęs ciasta, rozwałkuj je na grubość 1 cm na stolnicy podsypanej mąką. Z placka wytnij okręgi o średnicy 10 cm, w środek nałóż sporą ilość farszu, całość zwiń do środka i uformuj w ręku bułkę zasklepiając końce.

Krok 6
Bułkę ułóż na blasze do pieczenia wyłożonej pergaminem. Bułeczki ponacinaj nożem, posmaruj jajkiem, posyp po wierzchu czarnuszką. Całość wstaw do nagrzanego do 180*C piekarnika na około 30 minut.


Dobra rada:
Do farszu możesz dodać ser np. parmezan lub plastry kiełbasy chorizo. Bułki wtedy nabiorą pełniejszego smaku.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Przyprawa włoska Knorr grubo mielona
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDzisiaj zabieramy się za grillowanie najszlachetniejszych kawałków wołowiny – steków. Jak je przygotować, jak sprawdzić stopień wysmażenia i czym się różni t-bone od rostbefu – o tym przeczytacie w moim nowym wpisie. Po pierwsze – steki grillujemy na dobrze rozgrzanym grillu, bez przykrycia. Wysoka temperatura sprawia, że białko na powierzchni mięsa szybko się ścina i zabezpiecza stek przed utratą soków.
Czytaj więcejW sezonie na świeże warzywa zastanawiacie się, jak przygotować białe szparagi, żeby cieszyć się ich wykwintnym smakiem i luksusowym charakterem? Sprawdźcie, jak przyrządzić białe szparagi, żeby rozpływały się w ustach.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Bułki drożdżowe faszerowane soczewicą
Drożdżówek nie trzeba nikomu ani przedstawiać, ani specjalnie rekomendować. Uwielbiają je wszyscy, zarówno w wersji słodkiej, jak i wytrawnej. Przygotowując bułki w domu, wykorzystajcie soczewicę, która będzie stanowić doskonałe nadzienie. Włoska przyprawa i wędzona papryka tworzą aromatyczną kompozycję, świetnie łączącą się z delikatnym smakiem soczewicy. Puszyste bułki staną się z pewnością hitem w waszych domach! Wymagają nieco pracy, jednak finalne danie z nawiązką rekompensuje trud, który włożycie w jego przygotowanie.
Dla kogo?
Bułki drożdżowe faszerowane soczewicą są doskonałą propozycją dla miłośników smacznych przekąsek, opartych wyłącznie na składnikach roślinnych.
Na jaką okazję?
Bułki z soczewicą sprawdzą się jako imprezowa przystawka. Są również idealne do zabrania w podróż czy do pracy.
Czy wiesz, że?
Drożdże są odmianą grzybów. Aby ciasto było puszyste, konieczne jest pobudzenie drożdży do pracy. Ciepła woda lub mleko z dodatkiem cukru to idealna pożywka, dzięki której rozpoczyna się proces fermentacji.
Dla urozmaicenia:
Jeśli wolisz mięsną odmianę bułek drożdżowych, do soczewicy dodaj kiełbasę chorizo. Wegetarianie preferujący nieco bardziej wyrazisty smak mogą wzbogacić farsz tartym dojrzewającym serem wegetariańskim.