Składniki
1 kilogram
1 sztuka
200 gramów
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Opłucz fasolę, namocz na 12 godzin.
Krok 2
Ugotuj fasolę z kostką Bulionu na włoszczyźnie i odcedź.
Krok 3
Suszone śliwki ugotuj, odcedź i pokrój.
Krok 4
Połącz fasolę ze śliwkami, dopraw cukrem do smaku. Podawaj na zimno.
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Na zakończenie serii postów dyniowych chciałbym wspomnieć o jej zastosowaniu w świecie słodkości. Dynię z powodzeniem wykorzystuję w różnego rodzaju wypiekach. Dodatek dyni sprawia, że ciasto staje się wilgotne.
Czytaj więcejPrzekąski, malutkie dania na jeden kęs, podajemy na początku uroczystego obiadu lub przyjęcia. Mają pobudzić apetyt, zaintrygować, zachęcić do kolejnych dań.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Fasola ze śliwkami suszonymi
Fasola z suszonymi śliwkami jest szczególnie popularna na Podkarpaciu. Stanowi dobrą alternatywę dla kapusty z grochem i znakomicie urozmaica świąteczne menu. Jednak danie to możesz podawać nie tylko od święta, ale również na co dzień. Do jego przygotowania potrzebujesz zaledwie kilku składników: fasoli, śliwek i bulionu na włoszczyźnie. Fasolę opłucz i dobrze namocz (najlepiej, jeśli zostawisz ją w zimnej wodzie przez całą noc, aby zmiękła). Następnie ugotuj ją z dodatkiem kostki bulionu na włoszczyźnie i połącz z suszonymi śliwkami. Jeśli lubisz orientalny i wyrazisty smak dań, dopraw całość odrobiną przyprawy curry. Dobrym sposobem będzie także dołączenie innych produktów, m.in. drobno pokrojonej czerwonej cebuli oraz sosu sojowego. Gotową fasolę podawaj na zimno – solo albo razem z razowym chlebem lub chrupiącymi grzankami. Koniecznie wypróbuj ten przepis i przekonaj się, że fasola z suszonymi śliwkami nie jest zarezerwowana wyłącznie na wigilijny wieczór. Życzymy udanego gotowania.