
Składniki
1 pęczek
1 sztuka
1 sztuka
1 sztuka
1 łyżeczka
1 łyżeczka
1 łyżeczka
1 łyżeczka
2 łyżki
10 dekagramów
5 dekagramów
2 sztuki
30 dekagramów
5 ziaren
5 łyżek
100 mililitrów
2 sztuki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Płatki migdałów prażymy na suchej patelni, następnie miksujemy z rukolą i kilkoma łyżkami oliwy z oliwek. Doprawiamy do smaku solą i pieprzem.
Krok 2
Rozwałkowane ciasto francuskie kroimy wzdłuż na 1,5- 2 cm paski, smarujemy rozmąconym jajkiem, posypujemy chili oraz roztartym w dłoniach rozmarynem, oregano i bazylią, spiralnie zwijamy. Pieczemy około 10 minut w 200 stopniach.
Krok 3
Szparagi obieramy, obcinamy główki na wysokości około 2 cm. Pozostałe łodyżki kroimy na 1 cm kawałki. Cebulę i por obieramy, kroimy w niezbyt dużą kostkę, przesmażamy wraz z 1 cm kawałkami szparagów na rozgrzanym maśle.
Krok 4
Wlewamy rosół przygotowany zgodnie z przepisem na opakowaniu w 4-5 szklankach wody, dodajemy liść laurowy oraz pieprz ziarnisty, gotujemy do czasu aż warzywa będą miękkie.
Krok 5
Wyciągamy zioła i warzywa miksujemy blenderem na gładki krem. Doprawiamy solą i świeżo zmielonym pieprzem.
Krok 6
Główki szparagów przecinamy wzdłuż na pół i przesmażamy na rumiano na rozgrzanym maśle, lekko solimy.
Krok 7
Grzyby kroimy w drobną kostkę, podsmażamy na rozgrzanym maśle do czasu aż będą miękkie. Doprawiamy do smaku solą i świeżo zmielonym pieprzem.
Krok 8
Krem szparagowy podajemy z grzybami, pesto z rukoli i paluszkami z ciasta francuskiego. Przybieramy podsmażonymi główkami szparagów.
Przepisy w Waszym wykonaniu

średnie
Dzisiaj zabieramy się za grillowanie najszlachetniejszych kawałków wołowiny – steków. Jak je przygotować, jak sprawdzić stopień wysmażenia i czym się różni t-bone od rostbefu – o tym przeczytacie w moim nowym wpisie. Po pierwsze – steki grillujemy na dobrze rozgrzanym grillu, bez przykrycia. Wysoka temperatura sprawia, że białko na powierzchni mięsa szybko się ścina i zabezpiecza stek przed utratą soków.
Czytaj więcejW sezonie na świeże warzywa zastanawiacie się, jak przygotować białe szparagi, żeby cieszyć się ich wykwintnym smakiem i luksusowym charakterem? Sprawdźcie, jak przyrządzić białe szparagi, żeby rozpływały się w ustach.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Krem ze szparagów
Bardzo delikatna zupa, która może stać się nie tylko smacznym posiłkiem, ale też eleganckim daniem podczas kolacji. Krem ze szparagów ma aksamitną konsystencję. Dodaje się do niego aromatyczne pesto z prażonych migdałów, rukoli oraz oliwy i podaje ze smażonymi główkami szparagów, grzybami oraz paluszkami z ciasta francuskiego. Zupę najlepiej przygotowywać ze świeżych warzyw, ale poza sezonem można ją oczywiście przyrządzić z mrożonych szparagów. Warzywa przysmaża się razem, potem gotuje z rosołem i ziołami, a następnie miksuje na gładki krem. Paluszki z ciasta francuskiego można kupić gotowe lub przygotować samodzielnie. Wystarczy zaopatrzyć się w mrożone ciasto francuskie, oregano, chili, rozmaryn oraz bazylię. Potrawę można także podać z łyżką gęstej śmietany na środku. Zupa przypadnie do gustu zarówno zwolennikom wykwintnych dań, jak i wszystkim miłośnikom gęstych, warzywnych kremów. Jeśli nie masz ochoty dołączać do niej paluszków z ciasta francuskiego, będzie się dobrze komponowała również ze świeżą lub grillowaną bagietką. Zobacz, jak łatwo przygotować to smaczne danie. Sprawdź nasz przepis!