Składniki
0.5 sztuki
1 sztuka
1 sztuka
25 dekagramów
15 dekagramów
3 łyżki
3 łyżeczki
3 łyżki
1 szczypta
1 szczypta
1 sztuka
1 sztuka
1 sztuka
1 łyżeczka
0.5 kilograma
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Z reguły łazanki z kapustą robimy z kapusty białej duszonej. Polecam wypróbowanie tego przepisu. Kapusta pekińska jest delikatniejsza. Zaczynamy od pokrojenia kapusty w grubszą kostkę i gotowanie jej zalanej wodą przez 45 minut. Potem odcedzamy pozostawiając ok. pół kubka wywaru z gotowania.
Krok 2
Boczek pokrojony w drobną kostkę wytapiamy na skwarki. Na podrumienione skwarki wrzucamy pokrojoną drobno cebulę i podsmażamy dalej aż cebula zrobi się złota. Przekładamy boczek z cebulą do kapusty i dusimy. Dodajemy Bulionetkę pieczeniową rozpuszczoną w 1/3 szklanki gorącej wody i rozkruszoną mini kostkę Prażona cebulka.
Krok 3
Na oleju smażymy na złoto pokrojone w plasterki pieczarki i wrzucamy je do kapusty. Kapusta powinna się dusić jeszcze 30 minut. Doprawić do smaku koncentratem pomidorowym, Delikatem, cukrem, pieprzem mielonym. Wsypać koper.
Krok 4
W tym czasie ugotować makaron w wodzie z dodaną kostką Rosołu z kury Knorr. Ugotowany al dente odcedzić i wymieszać z kapustą. Podawać gorące. Nie wyszukane danie ale ma wielu zwolenników. Ja proponuję zrobienie dla odmiany z kapusty pekińskiej.
Przepisy w Waszym wykonaniu
RGęsina to mięso, które świetnie pasuje do kuchni polskiej, ponieważ możecie ją łączyć z owocami, warzywami i ziołami na wiele różnych sposobów. Pieczone gęsie udka to doskonały pomysł na uroczysty obiad lub kolację, ale pod warunkiem, że mięso po wyjęciu z piekarnika będzie soczyste i pełne smaku.
Czytaj więcejJesteście znudzeni tradycyjną panierką z bułki tartej, ale nie wyobrażacie sobie ulubionych kotletów bez złocistej otoczki? Panierka panko to strzał w dziesiątkę! Mimo że wywodzi się z kuchni japońskiej i jest powszechnie używana w azjatyckich specjałach, na polskich stołach sprawdzi się celująco.
Czytaj więcej