Składniki
150 gramów
50 gramów
1 opakowanie
6 plastrów
50 gramów
1 sztuka
2 łyżki
1 sztuka
sos do pizzy:
100 gramów
1 łyżeczka
1 łyżeczka
2 łyżeczki
30 mililitrów
ciasto do pizzy:
1 kilogram
500 mililitrów
25 gramów
20 gramów
50 mililitrów
8 gramów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
W niewielkiej miseczce przygotuj sos do pizzy. W tym celu połącz ze sobą wszystkie składniki i wymieszaj za pomocą rózgi kuchennej do płynnego połączenia się składników. Gotowy sos odstaw w chłodne miejsce.
Krok 2
Przygotuj ciasto na pizzę. Na stolnicy lub blacie uformuj kopiec z mąki. Zrób głębienie na środku, dodaj sól oraz olej. W szklance dokładnie wymieszaj letnią wodę z drożdżami i cukrem. Stopniowo dodawaj drożdżowy zaczyn do mąki i zagniataj ciasto do uzyskania elastycznej, jednolitej masy. Gotowe ciasto polej wodą i odstaw na 10 minut do lodówki. Po tym czasie odstaw do wyrośnięcia w ciepłe miejsce na kolejne 20 minut.
Krok 3
Stolnicę lub blat stołu podsyp mąką, połóż ciasto na pizzę, rozwałkuj je lub uformuj placek ręcznie. Placek powinien mieć około 1 centymetr grubości. Możesz także od razu przygotować minipizze, aby każdy miał własny placek z ulubionymi składnikami.
Krok 4
Placki na pizzę umieść na blaszce do pieczenia, posmaruj z wierzchu wcześniej przygotowanym sosem, starając się zachować centymetr odstępu od brzegu placka.
Krok 5
Fasolę z puszki odsącz. Boczek pokrój w plastry (grubość według uznania). Oscypek i papryczki jalapeño pokrój w plasterki. Pizzę posyp po wierzchu serem mozzarella i dodaj pozostałe składniki. Piecz w nagrzanym do 200 stopni piekarniku przez około 20 minut. Podawaj pizzę skropioną oliwą z oliwek.
Dobra rada:
Jeśli kochasz pizzę między innymi za ciągnący się ser, oprócz oscypka i mozzarelli możesz dodać także ser żółty typu gouda.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Przyprawa w Mini kostkach Czosnek Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuPodobne przepisy
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Pizza góralska
Choć pizza kojarzy się ze słoneczną Italią, popularność tego placka z dodatkami sprawiła, że powstało wiele przepisów na jej regionalne odsłony. Pizza góralska to jedna z nich i naprawdę warto ją wypróbować. Ta bardzo smaczna potrawa wyróżnia się rodzajem zastosowanym składników. Góralskim akcentem jest tu charakterystyczny smak oscypka, który nieodłącznie kojarzony jest z polskimi Tatrami.
Dla kogo?
Pizza po góralsku powinna przypaść do gustu wszystkim fanom pizzy. Pyszny placek z dodatkami i ciągnącym się serem to zdecydowanie jedno z najbardziej lubianych dań na całym świecie!
Na jaką okazję?
Przygotuj pizzę po góralsku, kiedy tylko najdzie Cię na nią ochota! To świetny wybór jako danie obiadowy czy na kolację. Sprawdzi się również podczas imprez ze znajomymi czy rodzinnych seansów filmowych.
Czy wiesz, że?
Pizza po góralsku to przepis charakterystyczny dla polskich regionów górskich. Nie znajdziesz jej w każdej lokalnej pizzerii.
Dla urozmaicenia:
Pizzę po góralsku, podobnie jak inne przepisy na pizzę, możesz dowolnie modyfikować. Jeśli nie lubisz ostrych dodatków, papryczkę jalapeño zastąp klasyczną czerwoną papryką. Wolisz mniej tłuste mięso? Zamiast boczku wykorzystaj szynkę lub kurczaka.