Składniki
1.3 kilograma
2 łyżki
3 łyżki
2 sztuki
3 sztuki
40 dekagramów
2 sztuki
3 łyżki
1 szczypta
1 szczypta
1 łyżeczka
sos:
40 dekagramów
3 sztuki
3 sztuki
4 sztuki
100 mililitrów
2 łyżki
1 łyżka
2 łyżki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Na początku przygotowujemy farsz. Obieramy cebule i kroimy je w kostkę. Wrzucamy na rozgrzany olej, podsmażamy. Pieczarki myjemy i drobno kroimy. Dodajemy do cebuli. Solimy i smażymy aż pieczarki będą miękkie. Odstawiamy do przestudzenia.
Krok 2
Do łopatki mielonej wsypujemy bułkę tartą, otręby, wbijamy jajka i dodajemy przeciśnięte przez praskę ząbki czosnku. Doprawiamy solą, pieprzem i mieloną papryką. Całość wyrabiamy i dzielimy na dwie części. Na blacie kuchennym rozkładamy folię spożywczą. Jedną część mięsa rozkładamy na folii tak, aby powstał płat o grubości ok 1 cm. To samo robimy z drugą częścią mięsa.
Krok 3
Na tak przygotowane mięso rozkładamy farsz pieczarkowy i przy pomocy folii zwijamy dwie równe roladki.
Krok 4
Roladki pozostawiamy w folii i wstawiamy na pół godziny do lodówki, żeby mięso trochę stężało.
Krok 5
Piekarnik rozgrzewamy do 180 stopni. Blaszkę smarujemy margaryną i posypujemy bułką tartą. Delikatnie odwijamy roladki z folii i wykładamy je na blaszkę.
Krok 6
Wkładamy do rozgrzanego piekarnika i pieczemy ok. 90 minut.
Krok 7
W tym czasie przygotowujemy sos. Pieczarki myjemy i kroimy na połówki lub na ćwiartki ( gdy są większe ). Wkładamy do garnka, zalewamy wodą, dodajemy przyprawy. Gotujemy na małym ogniu ok. 40 min. W tym czasie pieczarki zmiękną a ilość wody się zredukuje. Mąkę roztrzepujemy w śmietanie i ostrożnie dodajemy do sosu, uważając, żeby się nie zważyło. Na koniec jeszcze doprawiamy do smaku. Ja osobiście dodaję dużo lubczyku, gdyż uwielbiam jego smak.
Krok 8
Gdy roladki się upieką wykładamy na półmisek, polewamy sosem pieczarkowym. Podajemy z ryżem lub chlebkiem.
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Delikat przyprawa uniwersalna Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuPodobne przepisy
Rosół uważany jest za jedną z najszlachetniejszych zup. Pojawia się na stołach w czasie ważnych uroczystości. Rozgrzewa w najchłodniejsze dni i zachwyca wyjątkowym smakiem. W kuchni okazuje się niezastąpiony jako baza dla innych zup i potraw.
Czytaj więcejWigilijne pierogi, kulebiaki, różnorodne krokiety i paszteciki, staropolski bigos oraz łazanki… Te potrawy łączy jedno: wyśmienicie smakują z kapustą kiszoną. Można podawać ją jako dodatek do dania głównego, można wyczarować z niej wyborną zupę.
Czytaj więcej