Składniki
1 sztuka
1 sztuka
2 łyżki
2 łyżki
1 łyżka
1 łyżka
1 sztuka
1 pęczek
100 gramów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Na patelni, na której przygotowywane było mięso, na rozgrzanym tłuszczu zeszklij drobno posiekaną szalotkę, dodaj posiekany czosnek chwile całość smaż dodaj obie musztardy, wlej 300 ml ciepłej wody.
Krok 2
Dodaj esencję, dzięki której sos będzie gęsty i dobrze doprawiony. Całość dokładnie wymieszaj upewniając się, że esencja zupełnie się rozpuściła. Wszystko razem gotuj aż sos zgęstnieje, dopraw do smaku sosem Worcester, dodaj drobno posiekaną natkę pietruszki .
Krok 3
Tuż przed podaniem do gorącego sosu dodaj masło i energicznie mieszaj, tak aby połączyć je z sosem na gładką emulsję.
Dobra rada:
Aksamitny , jasnobrązowy sos z kiełkami ziaren gorczycy i natka pietruszki o zdecydowanym musztardowo-pieczeniowym smaku. Idealny do pieczeni z cielęciny wołowiny ,wieprzowiny. Pasuje również do drobiu, indyka czy kurczaka.
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Na zakończenie serii postów dyniowych chciałbym wspomnieć o jej zastosowaniu w świecie słodkości. Dynię z powodzeniem wykorzystuję w różnego rodzaju wypiekach. Dodatek dyni sprawia, że ciasto staje się wilgotne.
Czytaj więcejPrzekąski, malutkie dania na jeden kęs, podajemy na początku uroczystego obiadu lub przyjęcia. Mają pobudzić apetyt, zaintrygować, zachęcić do kolejnych dań.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Sos musztardowy
Aksamitny sos musztardowy z wyraźnie wyczuwalnymi ziarnami gorczycy będzie idealnym dodatkiem do pieczonych mięs, ale równie dobrze sprawdzi się jako uzupełnienie dań mącznych. Przygotujesz go wyjątkowo szybko, wykorzystując do tego patelnię, na której wcześniej smażone było mięso. Użycie szalotki, czosnku i drobno siekanej natki pietruszki nada całości wyrazistego charakteru. Smak dodatkowo urozmaici wykorzystanie dwóch rodzajów musztard – Dijon oraz francuskiej. Głębię smaku wydobędą bulion i sos Worcester, który przygotowywany jest z anchois, tamaryndowca, octu spirytusowego i melasy. Gotowym sosem musztardowym polej przygotowaną przez siebie pieczeń cielęcą lub wieprzową czy schab. Możesz też podać go do pierogów z mięsem, klusek śląskich lub kopytek, które dzięki niemu nabiorą zdecydowanego smaku. Nadaje się również do dań makaronowych oraz tych przyrządzanych z wykorzystaniem kasz. Przygotuj go według naszego przepisu, używaj do wielu potraw i pamiętaj, by podzielić się swoją opinią.