Składniki
60 dekagramów
10 dekagramów
5 dekagramów
2 sztuki
5 ziaren
6 ziaren
3 ziarna
2 sztuki
5 łyżek
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Grzyby opłucz , zalej wodą i odstaw na całą nic . Następnego dnia gotuj je 20 minut , aż będą miękkie . Gdy wystygną , posiekaj .
Krok 2
Jeśli kapusta jest bardzo kwaśna , przepłucz ją , odciśnij i posiekaj . Włóż do garnka , wlej wodę z grzybów . Dodaj listki laurowe , jałowiec , ziele angielskie , ziarenka pieprzu oraz śliwki i gotuj 60 minut , aż kapusta będzie miękka .
Krok 3
Na koniec do garnka dodaj drobno posiekaną , zrumienioną cebulę oraz grzyby i duś jeszcze kilkanaście minut . Dopraw do smaku pieprzem . Tak przygotowana kapusta najlepiej smakuje kolejnego dnia , gdy wszystkie smaki się przegryzą .
Przepisy w Waszym wykonaniu
Rosół uważany jest za jedną z najszlachetniejszych zup. Pojawia się na stołach w czasie ważnych uroczystości. Rozgrzewa w najchłodniejsze dni i zachwyca wyjątkowym smakiem. W kuchni okazuje się niezastąpiony jako baza dla innych zup i potraw.
Czytaj więcejWigilijne pierogi, kulebiaki, różnorodne krokiety i paszteciki, staropolski bigos oraz łazanki… Te potrawy łączy jedno: wyśmienicie smakują z kapustą kiszoną. Można podawać ją jako dodatek do dania głównego, można wyczarować z niej wyborną zupę.
Czytaj więcej