Składniki
60 dekagramów
10 dekagramów
5 dekagramów
2 sztuki
5 ziaren
6 ziaren
3 ziarna
2 sztuki
5 łyżek
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Grzyby opłucz , zalej wodą i odstaw na całą nic . Następnego dnia gotuj je 20 minut , aż będą miękkie . Gdy wystygną , posiekaj .
Krok 2
Jeśli kapusta jest bardzo kwaśna , przepłucz ją , odciśnij i posiekaj . Włóż do garnka , wlej wodę z grzybów . Dodaj listki laurowe , jałowiec , ziele angielskie , ziarenka pieprzu oraz śliwki i gotuj 60 minut , aż kapusta będzie miękka .
Krok 3
Na koniec do garnka dodaj drobno posiekaną , zrumienioną cebulę oraz grzyby i duś jeszcze kilkanaście minut . Dopraw do smaku pieprzem . Tak przygotowana kapusta najlepiej smakuje kolejnego dnia , gdy wszystkie smaki się przegryzą .
Przepisy w Waszym wykonaniu
trudne
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcej