Składniki
650 gramów
300 gramów
100 gramów
1 pęczek
1 opakowanie
300 mililitrów
200 mililitrów
1 szczypta
1 szczypta
1 łyżka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Mięso pokrój w plastry, lekko je rozbijając ręką, oprósz z każdej strony solą i pieprzem.
Krok 2
Pieczarki umyj i pokrój w niedużą kostkę, przesmaż na maśle lub margarynie na rumiany kolor, pod koniec smażenia dodaj bułkę tartą, dokładnie wymieszaj. Odcedź z nadmiaru tłuszczu.
Krok 3
Na mięsie ułóż pieczarki i posyp je posiekaną natką pietruszki. Zwiń zrazy w roladki, zabezpieczając je wykałaczką przed rozwijaniem.
Krok 4
Przesmaż na patelni zrazy z każdej strony. Dodaj wodę i duś do zmięknięcia mięsa.
Krok 5
Zagotuj śmietanę z 1 łyżką wody i dodaj Sos Knorr, doprowadź do wrzenia. Zrazy podawaj pokrojone na 3 plastry i polane sosem pieczarkowym.
Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Menu ze Smakiem Sos pieczarkowy z cebulką Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuRobienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Zrazy wołowe z pieczarkami
Dziś pod lupę weźmiemy danie wywodzące się z kuchni staropolskiej, a dokładniej szlacheckiej. Przygotowywane przez nasze babcie i mamy, od lat wpisują się w kanon domowych przysmaków. O czym mowa? Powitaj w swojej kuchni zrazy wołowe z pieczarkami. W prostych przepisach siła!
Dla kogo?
Dla wszystkich osób, które uwielbiają domową kuchnię. Jeśli nie wyobrażasz sobie obiadu bez takiego akcentu, to danie jest właśnie dla Ciebie!
Na jaką okazję?
Przygotowujesz niedzielny obiad dla całej rodziny i nie masz pojęcia, jak trafić w gusta wszystkich domowników? Postaw na potrawę uniwersalną! Zrazy wołowe z pieczarkami to klasyka gatunku, danie, które uratuje Cię z niejednej kuchennej opresji.
Czy wiesz, że?
Tradycyjne zrazy staropolskie, tzw. suropieki, występowały w różnych odmianach. Najczęściej przygotowywano je w specjalnych garnkach, w których plastry mięsa pieczono, duszono w sosie z dodatkiem cebuli i sosu grzybowego.
Dla urozmaicenia:
Zrazy wołowe z pieczarkami dobrze komponują się zarówno ziemniakami, jak i kaszą, na przykład jęczmienną lub gryczaną.