Składniki
1 kilogram
1 opakowanie
5 sztuk
1 sztuka
1 sztuka
100 gramów
2 łyżki
3 łyżki
1 łyżka
1 szczypta
3 łyżki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Ugotuj ziemniaki w mundurkach. Ostudź, obierz i zetrzyj na grubych oczkach.
Krok 2
Zetrzyj jajka na tarce. Dodaj do ziemniaków razem z mąką, natką pietruszki, serem żółtym. Wymieszaj wszystko razem.
Krok 3
Dopraw przyprawą Knorr oraz pieprzem i ponownie wymieszaj.
Krok 4
Obierz marchewkę i zetrzyj na grubych oczkach, podsmaż na maśle.
Krok 5
Z masy ziemniaczanej uformuj placek, posyp z wierzchu bułką tartą, nałóż marchewkę.
Krok 6
Całość zawiń w rulon i przełóż do wysmarowanej masłem formy. Z góry posmaruj surowym jajkiem, posyp startym żółtym serem, polej stopionym masłem i zapiekaj w piekarniku przez około 15 minut w 180 stopniach.
Krok 7
Sos pieczarkowy z cebulką Knorr przygotuj według przepisu na opakowaniu. Roladę ziemniaczana podawaj z sosem.
Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Menu ze Smakiem Sos pieczarkowy z cebulką Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste...
Czytaj więcejSuszone grzyby są dobrze wszystkim znanym przysmakiem, który często pojawia się w naszych jadłospisach. Nie wyobrażamy sobie aromatycznych zup, sosów oraz pierogów bez tych leśnych specjałów. Aby grzyby suszone nadawały się do spożycia i zachwycały smakiem, warto zgłębić wiedzę na temat moczenia ich w wodzie i mleku. Jak to zrobić?
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Rolada ziemniaczana
Rolada ziemniaczana to pyszne warzywne danie obiadowe, które pomimo swojej prostoty, będzie wspaniale prezentować się na stole. Pod chrupiącą ziemniaczano-serową otoczką znajduje się farsz z duszonej marchewki. Takie niespodzianki zawsze są mile widziane. Sprawdź, jak łatwo jest odmienić oblicze pospolitych kartofli, przygotowując efektowną roladę z gotowanych ziemniaków.
Dla kogo? Recepturę powinni sprawdzić wszyscy kucharze, lubiący zgłębiać tajniki kuchni regionalnych. Rolada ziemniaczana z Podlasia smakuje wyśmienicie zarówno w górach, jak i nad morzem. Jak się za nią zabrać? Przygotowanie rolady z ziemniaków rozpocznij od ugotowania ziemniaków w mundurkach – dzięki takiemu sposobowi przygotowania ich smak będzie wyrazistszy.
Na jaką okazję? Właśnie zaczynasz weekend i masz czas, by przygotować coś mniej oczywistego niż makaron z sosem pomidorowym? Wybierz przepis na roladę ziemniaczaną. Gdy ugotowane ziemniaki przestygną, obierz je ze skórki i zetrzyj na tarce o grubych oczkach. W podobny sposób postąp z ugotowanymi na twardo jajkami. Dodaj je do ziemniaków wraz ze startym żółtym serem, mąką oraz drobno posiekaną natką pietruszki. Wsyp szczyptę pieprzu i przyprawy uniwersalnej, a następnie całość dokładnie wymieszaj.
Czy wiesz, że? Marchewkę należy zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Następnie podsmaż ją na rozgrzanym tłuszczu. Z masy ziemniaczanej uformuj duży placek, oprósz go bułką tartą, a na środku połóż marchewkę. Zwiń placek w rulon, przełóż do naczynia żaroodpornego i posmaruj roztrzepanym surowym jajkiem. Ziemniaczaną roladę posyp żółtym serem i wstaw do piekarnika.
Dla urozmaicenia: Rolada ziemniaczana pieczona doskonale smakuje na ciepło, polana błyskawicznym sosem pieczarkowym. Nie traci swoich walorów po ponownym podgrzaniu w piecu, więc nie martw się, jeśli nadprogramowa porcja zostanie na później. Przekonaj się, jakie to łatwe.