
Składniki
1 opakowanie
1 litr
3 sztuki
4 sztuki
4 łyżki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Przygotowanie jest niezwykle proste i nie sposób czegoś tu popsuć. Wystarczy ziemniaki pokrojone w kostkę ugotować w bulionie, a gdy będą już gotowe, dodać szczaw ze słoiczka.
Krok 2
Zabielić śmietaną, ostrożnie by się nie zważyła. Podawać z jajkiem na twardo.
Krok 3
Szczaw sam w sobie jest zwykle dość słony więc nie trzeba doprawiać ziemniaków, ale wiadomo – każdy ma swój gust i na niego właśnie trzeba się zdać w tej kwestii. Całość zmiksować blenderem na gładki krem.
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Dzisiaj zabieramy się za grillowanie najszlachetniejszych kawałków wołowiny – steków. Jak je przygotować, jak sprawdzić stopień wysmażenia i czym się różni t-bone od rostbefu – o tym przeczytacie w moim nowym wpisie. Po pierwsze – steki grillujemy na dobrze rozgrzanym grillu, bez przykrycia. Wysoka temperatura sprawia, że białko na powierzchni mięsa szybko się ścina i zabezpiecza stek przed utratą soków.
Czytaj więcejW sezonie na świeże warzywa zastanawiacie się, jak przygotować białe szparagi, żeby cieszyć się ich wykwintnym smakiem i luksusowym charakterem? Sprawdźcie, jak przyrządzić białe szparagi, żeby rozpływały się w ustach.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Zupa szczawiowa
Szczaw to roślina, która charakteryzuje się wyjątkowym, kwaśno-cierpkim smakiem. Można go użyć jako dodatku do dań głównych albo do przygotowania smacznej zupy, np. tej, którą przyrządzisz z pomocą naszego przepisu. Do jej ugotowania równie dobrze co szczaw świeży, sprawdzi się ten wekowany. Dobrym dodatkiem do zupy będą ziemniaki i jajko, które pokroić możesz na połówki lub ćwiartki. Pamiętaj także o odpowiednich przyprawach – lekko kwaskowaty smak szczawiu będzie dobrze komponował się ze szczyptą oregano lub cząbru górskiego. Gotowe danie możesz zabielić niewielką ilością śmietany albo jogurtu naturalnego. Będzie dzięki temu delikatniejsze w smaku. Zupę szczawiową da się serwować na dwa sposoby: nie tylko na gorąco, ale także jako chłodnik – jest zatem uniwersalnym daniem całorocznym. Potrawę podawaj z kromką ulubionego pieczywa, ciekawy smak osiągniesz łącząc szczawiową z chlebem razowym. Wypróbuj nasz sprawdzony przepis na tę smaczną zupę i koniecznie podziel się swoimi wrażeniami.