Składniki
1 sztuka
2 sztuki
1 sztuka
2 sztuki
100 gramów
4 łyżki
200 mililitrów
1.5 litra
1 sztuka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Cukinię, jeśli jest już mocno dojrzała, obieramy i wydrążamy nasiona. Jeśli jest młoda to nie musimy tego robić. Następnie kroimy w kostkę i układamy na blasze do pieczenia.
Krok 2
Ziemniaki obieramy i tniemy w plasterki lub kroimy w kostkę. Mieszamy pokrojoną cukinią i obficie skrapiamy oliwą.
Krok 3
Warzywa wstawmy na 20 minut do piekarnika nagrzanego do 180 st. C.
Krok 4
Cebulę i czosnek drobno siekamy i przesmażamy krótko na oliwie. Po chwili dodajemy boczek i razem przesmażamy około 5 minut.
Krok 5
Do gotującego się bulionu dodajemy upieczone warzywa oraz cebulę z boczkiem.
Krok 6
Doprowadzamy do wrzenia i zmniejszamy ognień do minimum. Gotujemy na wolnym ogniu jeszcze 10 minut.
Krok 7
Zabielamy zupę zahartowaną śmietaną i doprawiamy do smaku.
Krok 8
Podajemy posypaną posiekaną bazylią. Smacznego
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Rosół szlachetny drobiowo-warzywny Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuRobienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Zupa z cukinią
Cukinia, w Polsce nazywana także kabaczkiem, pochodzi z Włoch i jest jednym z tych warzyw, które dojrzewają w sezonie letnim. Jej wczesne odmiany można jednak spotkać już wiosną. Najlepiej smakuje wtedy, gdy jest świeża i młoda – sprawdź zatem koniecznie przed zakupem jakość warzywa. Szczególnie dojrzała i dorodna również będzie odpowiednia do przyrządzenia smacznych potraw. Aby charakteryzowała się pożądanym smakiem, należy ją jednak najpierw odpowiednio przygotować: obrać z grubszej skórki i wydrążyć duże nasiona, które mogą być zbyt gorzkie. Jako warzywo doskonale nadaje się do sosów i lekkich sałatek. Możesz także szybko przygotować z niej zupę, którą warto zjeść na ciepło lub podać letnią. Kabaczek pokrojony w kostkę i wrzucony do gotującego się bulionu, to podstawa tego dania. Wart zarekomendowania jest także wariant z podpieczonymi cukinią i ziemiankami. Warto dodać do nich cebulę i boczek, które podkreślą smak całości. Zainspiruj się proponowanym przepisem i przygotuj z jego pomocą smaczne danie obiadowe.