Składniki
60 gramów
1 opakowanie
6 sztuk
1 łyżka
2 sztuki
4 szklanki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Gotuj suszone śliwki przez 5 minut w 4 szklankach wody ze startą skórką z cytryny, goździkami oraz pieprzem.
Krok 2
Następnie przecedź wywar, dodaj łyżkę miodu i mocno go podgrzej.
Krok 3
Dodaj Barszcz czerwony ekspresowy Knorr, zaprzestając jednocześnie gotowania.
Krok 4
Wytnij foremką gwiazdki z ugotowanych ziemniaków i dodaj je do zupy. Przed podaniem możesz także pokroić śliwki w paski i wrzucić je do gotowego barszczu.
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Barszcz czerwony Ekspresowy Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuRobienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Barszcz czysty ze śliwkami
Barszcz czerwony to zupa znana w każdym polskim domu. Połączona z uszkami kojarzy nam się ze świętami. A może tym razem wypróbujesz inną jej wersję? Tradycyjne potrawy lubimy najbardziej, bo wiążemy z nimi ciepłe i miłe wspomnienia. Jednak kuchnia polska oferuje nam tyle ciekawych rozwiązań, że czasem warto odejść od utartych przepisów i postawić na nowości. Na pewno nie próbowałaś jeszcze barszczu czerwonego ze śliwkami i ziemniakami. A naprawdę warto, bo smakuje pierwszorzędnie. Śliwki same w sobie są słodkie i pachną tak, że od razu mamy na nie ochotę. To też owoc, który kojarzy nam się z jesienią – domowe powidła i dżemy towarzyszą nam przez okres zimnych miesięcy. Wywar ze śliwek, doprawiony goździkami, cytryną i miodem idealnie komponuje się z barszczem czerwonym, który wystarczy wsypać do bulionu i wymieszać. Podany z ziemniakami na pewno rozgrzeje ciebie i twoją rodzinę w chłodne wieczory.