Składniki
50 dekagramów
2 sztuki
40 dekagramów
5 dekagramów
2 sztuki
0.25 szklanki
10 sztuk
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Umyj i ugotuj buraki, a jabłka obierz i pozbaw gniazd nasiennych. Następnie obierz buraki i zetrzyj na tarce o dużych oczkach, razem z jabłkami.
Krok 2
Zagotuj 1,5 litra wody i dodaj 2 bulionetki Knorr.
Krok 3
Sparz i odsącz rodzynki.
Krok 4
Do rosołu dodaj buraki, jabłka, rodzynki oraz sok z cytryny. Gotuj przez 10 minut.
Krok 5
Utrzyj żółtka, wlej do nich powoli 2 łyżki wazowe barszczu, energicznie mieszając trzepaczką.
Krok 6
Żółtko z barszczem wlej do garnka.
Krok 7
Dodaj natkę pietruszki oraz przyprawy do smaku.
Dobra rada:
Barszcz z jabłkami podawaj z ziemniakami z wody.
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Dobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste...
Czytaj więcejSuszone grzyby są dobrze wszystkim znanym przysmakiem, który często pojawia się w naszych jadłospisach. Nie wyobrażamy sobie aromatycznych zup, sosów oraz pierogów bez tych leśnych specjałów. Aby grzyby suszone nadawały się do spożycia i zachwycały smakiem, warto zgłębić wiedzę na temat moczenia ich w wodzie i mleku. Jak to zrobić?
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Barszcz z jabłkami
Lekko słodki, delikatnie kwaśny, o intensywnym kolorze – taki właśnie powinien być doskonały barszcz czerwony, jedna z najstarszych polskich zup. Spróbuj nowego sposobu na przyrządzenie tego dania – z dodatkiem jabłek. Podczas gotowania sięgnij po owoce dość wytrawne, które przełamią słodycz buraków. Zetrzyj je na tarce o grubych oczkach, podobnie jak ugotowane wcześniej buraki. Warzywa i owoce dodaj do bulionu drobiowego i ugotuj. Dodaj też sok z cytryny, by doprawić barszcz oraz zapobiec jego ściemnieniu. Do zupy wrzuć garść sparzonych rodzynków. Nie pomijaj ich, będą naprawdę dobrze pasowały do wszystkich pozostałych składników. Żeby barszcz nabrał nieco gęstszej konsystencji, dodaj do niego roztrzepane żółtko. Nie tylko zagęści zupę, ale także urozmaici jej smak. Barszcz czerwony z jabłkami to bardzo dobra propozycja na pierwsze danie czy przystawkę – sprawdzi się na wiele okazji. Podawaj go z większymi cząstkami jabłek albo z jajkiem. Masz ochotę na aromatyczny barszcz? Ugotuj go według naszego przepisu.